Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hp dj920c - miga dioda pojemników z tuszem

szel 12 Mar 2005 11:57 3003 3
Optex
    szel
    Level 20  
    Podczas drukowania drukarka się zatrzymała w połowie strony.
    Wyjąłem kartkę i od tej pory miga dioda pojemników z tuszem (pierwsza z lewej strony).Tusz w pojemnikach jest, bo zostały napełnione nie dalej niż tydzień temu wszystkie. Po otwarciu pokrywy karetka ustawia się w pozycji wskazującej na uszkodzenie kolorowego pojemnika tuszu.
    Co najdziwniejsze - to samo astało się u mojego szwagra tego samego dnia i o podobnej porze (przedwczoraj) w drukarce hp dj940.
    U szwagra podmieniłem tusze kolorowe na swoje i wystartowała poprawnie, potem podmieniłem je z powrotem i też wystartowała, chociaż nie za pierwszą podmianą. Zrobiłem więc to samo u siebie, ale nie pomogło. Na pojemniku szwagra chodzi - na mojm nie. Natomiast u niego na moim drukowała poprawnie.
  • Optex
    marcinserw
    Level 14  
    Dziwne rzeczy. Można by powiedzieć czary jakie czy co?
    Ale poważnie z rzeczy które mi przychodzą do głowy to sprawdzenie, przeczyszczenie styków cartridga i karetki. Może napełniałeś te tusze już za wiele razy?
    Osobiście założył bym inne tusze jeśli na innych działa, po sprawdzeniu oczywiście styków.

Pozdrawiam Marcin
  • Optex
    nahib
    Level 12  
    Miałem podobną sytuację.Uszkodzony pojemnik taki alarm się pokazywał. Po przyczyszczeniu karetki i głowicy na jakiś czas przeszło.Ale pojawiło się ponownie.Jeżeli wyczyszczenie nie pomoże zostaje zakup nowego tuszu. U mnie pomogło i śmiga.POWODZENIA!
    merkurus
    Level 21  
    Koledzy mają rację na Twoim miejscu zaczął bym od wyczyszczenia styków w karetce i wkładach. Jęśli to nie pomoże zmienił bym wkłady oba. A jeśli to nie pomoże to walneła raczej karetka a to już jest problem. pozdrawiam