Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 - Kupno importowanego samochodu - jakie dokumenty ?

TDM 30 Sie 2013 20:00 1284 1
  • #1 30 Sie 2013 20:00
    TDM
    Poziom 11  

Witam!

Ja z takim pytaniem nie w tematyce tego forum, otóż kupuje sobie sprowadzany z Niemiec samochód, jest to mój pierwszy samochód i nie jestem w temacie jeżeli chodzi o dokumenty, może wy wiecie jakie dokumenty powinienem dostać przy zakupie, jak sprawdzić czy samochód został wyrejestrowany z poprzedniego kraju i co gdy nie został wyrejestrowany. Samochód jest po opłatach celno skarbowych, jak wygląda dokument świadczący o czymś takim, i jest zrobiony przegląd, i jak taki dokument wygląda. Oprócz kosztów rejestracji obowiązuje mnie opłata recyklingowa, czy opłacając już tą opłatę mogę spokojnie iść po OC na jeden miesiąc przed zajściem do urzędu czy muszę to zrobić po ? Chodzi o to abym jeździł tym samochodem zaraz po zakupie a nie garażował go przez miesiąc czekając na nowe blachy.
    Jakie dokumenty muszę dostać ?
    Pozdrawiam

0 1
  • #2 31 Sie 2013 19:21
    Mleczyk89
    Poziom 34  

Przy zakupie auta z Niemiec powinieneś otrzymać mały oraz duży brief i oczywiście umowę kupna-sprzedaży.

Ewentualne dodatkowe dokumenty auta : książka serwisowa itp

O wyrejestrowaniu samochodu w DE może świadczyć ucięty róg małego briefu (jak pamiętam, tam tez powinna być adnotacja o tej czynności.

Dokumenty z celnego i skarbówki już masz tak ?
    Przegląd zrobiony nasz Polski ?
    Czy ważny tuf niemiecki ? (tuf ważny 2 lata, u nas obowiązuje tylko jego pierwszy rok)

Jeżeli tak zostaje przetłumaczyć briefy i umowę (chyba ze jest już dwujęzyczna)
    i zgłosić się do wydziału komunikacji.

w WK opłacisz 500zł za recykling oraz 275 zł za rejestracje pojazdu.
    Otrzymasz blachy i tymczasowy dowód rejestracyjny.
    W tym momencie możesz ubezpieczyć auto i się nim poruszać.

0
  Szukaj w 5mln produktów