Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laptop asus k50ij - regeneracja baterii

30 Sie 2013 21:26 6555 8
  • Poziom 8  
    Witam mam problem z laptopem Asus k50ij 19v 3,42a 65wat

bateria Li-Ion 10.8V 4400mAh 47Wh symbol A32-F52 oryginalna trzyma około 3 minut data produkcji 2009 rok
    postanowiłem wymienić ogniwa na takie z baterii LG oryginał
    w mojej bateri znajduje się 6 ogniw samsunga (zielone) o oznaczeniach
    ICR18650-22F samsung SDI 1984. napiecie calego pakietu zmierzone miernikiem troche ponad 8v po calkowitym naladowaniu na 100% chyba strasznie mało?

w tej z LG tez znajduje sie 6 ogniw samsung zielone
    po zamianie ogniw i wsadzeniu baterii do asusa pomaranczowa dioda ladowania pali sie przaz caly czas ale w windowsie xp miernik energi pokazuje 0% online ladowanie stan krytyczny i tak przez 6h tylko po 1h zaczela dioda ladowania migac po resecie znowu swiecila swiatlem ciaglym a po 3h znowu migala po kolejnym resecia caly czas sie swieci ale nic nie laduje po odlaczeniu zasilania laptop sie wylacza co robic?

• Poziom 32  
    Najpierw sprawdź, czy bezpiecznik jest dobry.
    Co do ogniw, to nie piszesz nic o tym, czy są to inplanty z baterii nowej czy z używanej. Jeśli podstawiłeś ogniwa stare, to nie uzyskasz pożądanego efektu.
    Ponadto, jeżeli wsad sterownika wymaga naprawy, to bateria nie będzie działała.
  • Poziom 8  
    Bateria jest oryginalna z laptopa HP pavilion dv6 prawdopodobnie 10.8V, 5200 mAh wiec nawet większa pojemnośc niż moja w asusie
    nie mam juz jak sprawdzic czy napewno bo połamała sie obudowa przy rozbieraniu
    bateria jest tak jak laptop z 2010 roku ale bardzo mało używana laptop HP praktycznie cały czas chodził na zasilaczu
    posiadam równiez mała baterie nową z netbooka Li-ion Polymer Battery model 8030160P
    3500mAh 3.7V nie wiem jednak czy uciągnie mojego laptopa?
    tak wygląda laptop asus k50ij - regeneracja baterii
  • Poziom 27  
    Ta bateria nie uciągnie tego laptopa, masz napięcie 3,7V, a potrzebujesz o napięciu 11,1V (10,8V). To że masz też ogniwa z 2010 roku o niczym nie świadczy, też już mogą być zużyte, nawet jeśli nie były dużo używane. Powinieneś zrobić pomiary napięć ogniw, jeśli napięcia a sekcjach nie różnią się między sobą więcej niż 50mV ogniwa można wykorzystać. Pomiary oczywiście po naładowaniu pakietu ogniw do pełna 12,6V - każda sekcja powinna mieć w granicy 4,2V*3 sekcje = 12,6V. Później obciążasz pakiet powiedzmy żarówka 12V/21W i również obserwujesz napięcia, jeśli spadają równo - nie ma większych różnic niż wspomniane wcześniej 50mV w całym zakresie rozładowania (od 12,6 do 9,0V czyli od 4,2V do 3,0v na sekcję), ogniwa możesz użyć. Podaj jaki masz sterownik i czy bezpiecznik jest cały.
  • Poziom 8  
    bateria z lg to jednak 10.8V 47Wh 4200mAh
    ogniwa ICR18650-22F SAMSUNG SDI 1A81
    ogniwa z 1 bateri po naładowaniu mają 4,12V,4,19V,3,98V
    z drugiej mają 2,42V,2,76V,1,94V ale te z 2 bateri sa rozładowane
    czy mogę je naładować swoją ładowarką (tą ze zdjęć)?
    jeśli tak to jak długo mam je ładować w niej?
    daje zdjecia sterownika nie wiem gdzie znajduje sie bezpiecznik i jak sprawdzic czy jest ok? laptop asus k50ij - regeneracja baterii laptop asus k50ij - regeneracja baterii laptop asus k50ij - regeneracja baterii laptop asus k50ij - regeneracja baterii
  • Poziom 27  
    Ogniwa do wymiany. Ta ładowarka nie służy do ładowania ogniw li-ion. Gdyby tak było, zamieszczona by była na niej jakaś informacja. Nie próbuj, bo możesz więcej szkody niż pożytku narobić. Bezpiecznik ma oznaczenia 12AH3 SCSF. Ma 4 wyprowadzenia. Sprawny powinien mieć przejście pomiędzy wszystkimi wyprowadzeniami.
  • Poziom 8  
    czy ta ładowarka sie nadaje?

allegro M-LIFE ŁADOWARKA PROCESOROWA Li-ion/Li-poly LCD (3502449907)

czy mój bezpiecznik ma to przejscie miedzy wszystkimi wyprowadzeniami?
  • Poziom 27  
    Ta ładowarka się nie nadaje, chyba że chcesz ładować ogniwa pojedynczo.
    Posiadasz pakiet 6 ogniw, po dwa łączone równolegle i 3 takie dwójki szeregowo, czyli pakiet 3s2p. Taką ładowarką to mógłbyś ładować najpierw pierwszą parę, później drugą i trzecią, a nie o to chodzi. Do ładowania potrzeba ładowarki 3s, najlepiej z balancerem.
    Co do bezpiecznika - to Ty masz to sprawdzić, miernik chyba posiadasz ?
  • Poziom 8  
    rozumiem ze ta ladowarka nadaje sie idealnie dla mnie?
    allegro Ładowarka balanser Li-Po 2-3S NowaWersja (3522963517)