Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ICOM IC R-10 - Uszkodzona taśma wyświetlacza, jak naprawić?

methyl 30 Sie 2013 22:13 3375 4
  • #1 30 Sie 2013 22:13
    methyl
    Poziom 15  

Szanowni Koledzy,

mam problem, może ktoś już kiedyś walczył z czymś takim.
    W odbiorniku szerokopasmowym ICOM R-10 zaczęły umierać segmenty wyświetlacza.
    Dobrałem się do taśmy wyświetlacza aby sprawdzić czy kontaktuje jak powinna.
    Okazało się iż taśma na zgięciu pod wyświetlaczem, gdzie złożona była na "2", na zgięciu bliżej zgrzania/klejenia z płytką zwyczajnie popękała.
    Może kiedyś ktoś już tam dłubał i za wiele razy była naginana.
    Nie widziałem wcześniej takiej metody montażu taśmy od LCD.

Co proponujecie? Serwis ICOM ? Czy dobry mikroskop i lutowanie tych chyba 28 pól jakimiś cienkimi "DNE". Robota jest mikroskopijna.
    Zdjęcia które zamieszczam są pod sporym powiększeniem.

O ile pola na "lutownicze" na laminacie są dość dostępne to miedź na taśmie trzeba by jakoś odsłonić, może drapiąc polimerową warstwę.

Poradźcie proszę bo sprzęt jest fajny i poza tym sprawny. Chce go uratować.

Dzięki!

ICOM IC R-10 - Uszkodzona taśma wyświetlacza, jak naprawić? ICOM IC R-10 - Uszkodzona taśma wyświetlacza, jak naprawić? ICOM IC R-10 - Uszkodzona taśma wyświetlacza, jak naprawić? ICOM IC R-10 - Uszkodzona taśma wyświetlacza, jak naprawić? ICOM IC R-10 - Uszkodzona taśma wyświetlacza, jak naprawić? ICOM IC R-10 - Uszkodzona taśma wyświetlacza, jak naprawić?

0 4
  • Pomocny post
    #2 31 Sie 2013 13:45
    green33

Poziom 31  

Kupić nową się powinno ... można naprawiać, ale za 3-4 miesiące usterka się powtórzy i potem już będzie tyko gorzej, bo odpalisz pola lutownicze na PCB.
    Aczkolwiek wyświetlacz jest dość drogi ... 43 euro netto.

MJ.

0
  • #3 31 Sie 2013 15:45
    methyl
    Poziom 15  

W poniedziałek poszukam info gdzie serwisują ICOMy i zobaczę czy opłaca się wstawiać nowy. Póki co załatwiam mikroskop i oczyszczę pola na PCB.
    Na polach są nadal fragmenty taśmy, myślę iż trzeba to zdjąć i odsłonić te pola.

Szkoda że nie ma tu kogoś kto przerabiał podobny problem na żywca.

Dzięki i pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #4 01 Wrz 2013 09:44
    DENY2
    Poziom 15  

Na taśmie warstwę tworzywa zetrzesz papierem ściernym

0
  • #5 12 Maj 2014 22:32
    methyl
    Poziom 15  

Minęło trochę czasu, ICOM-a nakrył kurz więc nadszedł czas na naprawę.
    Czuje się zobowiązany dać znać jak ona przebiegła i czym się zakończyła.
    Tak dla innych gdyby mieli podobny problem.
    Od razu powiem iż naprawa zakończyła się niepowodzeniem ale nie z mojej winy.
    Lutowanie tego ogryzka taśmy pod mikroskopem a po wcześniejszym jej podklejeniu taśmą dwustronną było łatwe i przyjemne.

ICOM IC R-10 - Uszkodzona taśma wyświetlacza, jak naprawić?
    Tu widok z mikroskopu zrobiony komórką. Początek procesu lutowania taśmy, jeszcze trochę nasmarkane. Potem zostało to poprawione.

I wszystko było by pięknie gdyby po złożeniu dalej nie działało.
    Po zbadaniu okazało się że zaczęły pękać ścieżki taśmy wyświetlacza od drugiej strony układu sterującego jego pracą. Starość ? Tutaj już żaden mikroskop nie pomoże. Za drobne, za delikatne i za dużo tego i gęsto ich.
    Czas na serwis i wymianę wyświetlacza. :|

Jeśli ktoś jest w stanie podjąć się zadania lub może mnie pokierować do odpowiedniego miejsca aby usunąć usterkę ale nie za kwotę przewyższającą wartość radia to proszę o info.

Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo