Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multiswitch AXING SPU 516-09 - Sygnalizuje zwarcie na LNB

30 Sie 2013 23:06 1956 2
  • Poziom 11  
    Witam,

Mam dziwny problem.

Tytułowy multiswitch ma kontrolną lampkę która w teorii pokazuje zwarcie w kablach LNB.

Gdy włączam tuner TVSAT (nBox), ten wówczas normalnie podaje 13V do multiswitcha, (mierzyłem) - a wówczas na multiswitchu zapala się czerwona dioda która wg instrukcji sygnalizuje jakieś zwarcie na LNB. Oczywiście tuner nie dostaje sygnału sat.

Szkopuł w tym że po odłączeniu wszystkich czterech kabli LNB do prowadzących konwertera (Inverto quattro ) - ta dioda też się włącza na czerwono w momencie aktywowania tunera TVSAT. Przy nieaktywnym tunerze pokazuje normalnie tryb stand-by, czyli świeci na żółto. Sprawdzałem z dwoma różnymi tunerami, podpiętymi do różnych wyjść multiswitcha - reakcja taka sama.

Multiswitch kupiłem nowy 10 miesięcy temu, do tej pory pracował bez zarzutu, w dobrych warunkach (sucho, wentylacja)...

Czy może ktoś się z czymś podobnym spotkał? Czy raczej może to oznaczać uszkodzenie multiswitcha? Instalacja przestała działać dość nagle - żadnej burzy, normalna pogoda (jedynie lekki wiatr).
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Ok, miałem nadzieję że jestem coś w stanie zrobić we własnym zakresie. Trudno, jak widać nawet Axing potrafi zawieść...