Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Biedne studentki pytają -jaka kuchenka nastawna?

dariulqa 31 Sie 2013 00:08 3057 6
  • #1 31 Sie 2013 00:08
    dariulqa
    Poziom 2  

Szanowni fachowcy.
    Razem z siostrą przeprowadzamy się do najtańszej z możliwych kawalerek gdzie nie ma nawet kuchni XD.
    W związku z tym mam pytanie: czy kupić kuchenkę nastawną elektryczną czy gazową podłączoną do butli?
    Jaki może być miesięczny koszt eksploatacji dwupalnikowej kuchenki elektrycznej przy średniej częstotliwości gotowania?
    Np. MPM MKE - 03M z rtv euro agd za 139zł...
    Jeśli lepszym wyborem jest kuchenka na gaz - co powinnyśmy zrobić krok po kroku?
    1) Skąd wziąć butlę?
    2) Jaki będzie koszt takiej butli?
    3) Kto nam to przywiezie, podłączy i za ile?

Z góry bardzo dziękuję za uwagę i za wszystkie wskazówki.:)
    Pozdrawiam.

0 6
  • #2 31 Sie 2013 00:32
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Mała płyta indukcyjna (przenośna). Tylko garnki odpowiednie do tego.

0
  • #3 31 Sie 2013 00:39
    dariulqa
    Poziom 2  

Czy może być taka? MPM MKE-06 (znalazłam na stronie internetowej sklepu rtv euro agd). Mam jeszcze pytanie - nie orientuje się Pan mniej więcej jaki byłby koszt miesięczny utrzymania takiego sprzętu? (Nie gotujemy zbyt często, ale może raz na trzy dni coś się ugotuje :D)

0
  • #4 31 Sie 2013 01:11
    omomierz
    Poziom 2  

Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ot amatorem od czasu do czasu coś mi się udaje naprawić, jednak spróbuje wam coś poradzić.
    Czy miejsce zamieszkania ma instalację gazową? (nie chodzi mi o wasze lokum, ale czy tam gdzie mieszkacie inni lokatorzy mają podłączony gaz?)
    Jak wygląda sprawa instalacji elektrycznej: aluminiowa czy miedziana? (można sprawdzić rozkręcając gniazdko tylko przy wyłączonych korkach !!! i zobaczyć końcówki odizolowanych przewodów.

Z tego co się orientuję butle z gazem można kupić na stacji benzynowej.
    Żeby korzystać z gazu konieczna sprawna wentylacja w mieszkaniu (czy w pokoju jest kratka wentylacyjna?) Pozostają jeszcze kwestie BHP dotyczące użytkowania gazu w budynku (tam gdzie ja mieszkam np. użytkowanie gazowych kuchenek jest zabronione).
    Prościej wam chyba będzie na prąd, tylko niestety wzrosną rachunki, a wydajność grzejna tych kuchenek jest niestety średnia. Pozostaje kwestia przewodów jak aluminiowe to koniecznie trzeba podokręcać śrubki mocujące przewody w gniazdku oczywiście przy wyłączonych korkach bo w przeciwnym razie mogą się bardzo grzać a wtedy pożar instalacji elektrycznej, jak miedziane to jak raz dobrze skręcone nie powinno być problemów. Najprościej sprawdzić czy się grzeje to po włączeniu kuchenki ustawić pokrętła na max, (tak z kwadransik) jak się nagrzeje wyłączyć i dotknąć bolców wtyczki (jak parzy dokręcać - {jak się boicie grzebać w instalacji to wezwiecie elektryka}, a jak tylko dobrze ciepła to powinno być ok).
    Aha jak byście się zdecydowały grzebać w instalacji elektrycznej to pierwsze wyłączyć korki drugie tak dla pewności kupić neonówkę w sklepie elektrycznym (zasadę działania w sklepie powinni wam wyjaśnić) i dla pewności sprawdzić otwory w gniazdku jak nie świeci można grzebać. Dajcie znać jak coś postanowicie.

Edit:
    Indukcja będzie o wiele lepsza od tej zwykłej. Mniejsze rachunki. Co do garnków moja znajoma używa emaliowanych podobno też się sprawdzają.

0
  • #5 31 Sie 2013 09:57
    dariulqa
    Poziom 2  

Dziękuję za odpowiedź :)
    Niestety, w mieszkaniu nie ma kratki do wentylacji gazowej :S Zresztą trochę jest tego zachodu z tymi butlami no i do tego dochodzi niebezpieczeństwo obcowania z taką butlą oraz opłacenie fachowców.
    Jeśli chodzi o koszty utrzymania płyty indukcyjnej o mocy 1800W wg. kalkulatora kosztów prądu wychodzi ok. 30 zł miesięcznie zakładając, że będzie się gotowało na niej 60 minut dziennie. Czy są to wiarygodne wyniki? Jak Państwo myślicie?

(kalkulator znalazłam w pisując w google 'kalkulator prądu' :D)

0
  • #6 31 Sie 2013 10:14
    jacekko0
    Poziom 31  

Jeżeli nie ma odpowiedniej wentylacji nie wolno używać kuchenek gazowych ze względów bezpieczeństwa, dobrym wyborem i do finansowego zaakceptowania przez studentki będzie owa płyta indukcyjna.

0
  • #7 31 Sie 2013 11:08
    dariulqa
    Poziom 2  

Dziękuję za radę - wybiorę kuchenkę indukcyjną MPM MKE 06 prawdopodobnie :)

0
  Szukaj w 5mln produktów