Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć zasilacz super power computer bez komputera.

31 Sie 2013 12:11 2592 7
  • Poziom 2  
    Mam taki oto zasilacz ze starego komputera Jak podłączyć zasilacz super power computer bez komputera. Przeczytałem ten temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1033745.html i niestety jako że z elektroniki za bardzo nic nie umiem (umiem sobie coś tam przylutować) nie wiem jak mam go podłączyć. W tym zasilaczu który ja posiadam nie ma takiej kostki jak w tamtym temacie i nie ma też żadnego zielonego kabelka, ani szarego. To mój pierwszy post, tak zapoznałem się z regulaminem, ale pisze tutaj bo z elektroniki za bardzo nic nie wiem i prosze was o pomoc. Jak go podłączyć w domu? Chcę uzyskać tylko prąd 12V 5A Jak podłączyć zasilacz super power computer bez komputera. Jak podłączyć zasilacz super power computer bez komputera.
  • Poziom 12  
    To zasilacz AT.
    Te kable co są z wsuwkami to podpinasz do przełącznika.
    12V pociągniesz z czarnego ( GND) i żółtego ( +) kabla.
  • Poziom 23  
    Mogę się mylić ale wg schematu na obudowie należało by połączyć ze sobą z tej wiązki luźnych kabli brązowy z czarnym i biały z niebieskim, wtedy zasilacz powinien ruszyć. Aha i najlepiej podłączyć jakieś obciążenie, bo może nie wystartować, np cd-rom, wentylator.
  • Poziom 12  
    Można połączyć te kable razem ale lepiej chyba zamontować tam włącznik?
  • Poziom 2  
    Mam wszystkie części od tego komputera i włącznik też. Takie są na nim oznaczenia. Powiedzcie który kabel (jaki kolor) mam podłączyć do 1, 2, P1, P2 na włączniku. Cd rom też posiadam. A masę (ten zielony) porostu do obudowy? Jak podłączyć zasilacz super power computer bez komputera. Jak podłączyć zasilacz super power computer bez komputera. Jak podłączyć zasilacz super power computer bez komputera.
  • Poziom 23  
    No to do 1 i P1 podłącz brązowy i czarny a do 2 i P2 biały i niebieski. Ten zielono-żółty do obudowy.
  • Poziom 35  
    rockoholizm napisał:
    porostu do obudowy?

Do obudowy czego ? Bo skoro bez komputera uruchamiasz to o jaką obudowę chodzi ?

To nie masa tylko uziemienie.
  • Poziom 2  
    Myślałem o podłączeniu do obudowy zasilacza, ok, już wiem że ma być podłączony do obudowy komputera. Już wszystko podłączyłem i działa. Dzięki