Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Visual Studio 2010 - Webbrowser - blokada treści wyświetlanej

combo2001 31 Sie 2013 12:35 1401 6
  • #1 31 Sie 2013 12:35
    combo2001
    Poziom 5  

Witam wszystkich forumowiczów

Mam problem stworzyłem prostą przeglądarkę w VS2010.
    Założenie jest takie że ma ona wyświetlać tylko i wyłącznie jedną stronę.
    Ukryłem już możliwość wpisywania adresu i menu pod prawym klawiszem myszy.
    Zostały skróty klawiszowe nie wiem jak to zrobić i czy to jest możliwe do wykonania.

Drugim problemem jest treść wyświetlana.
    Założeniem jest aby zablokować jej kopiowanie. Blokada klawiszy spełniła by zadanie o ile jest możliwa ale pojawia się nowy problem, zaznacz i przeciągnij.
    To też trzeba by zablokować aby treść była tylko i wyłącznie wyświetlana i zabezpieczona.

Jeżeli nie podałem jakichś informacji koniecznych do pomocy mi proszę napisać udzielę ich.
    Z góry dziękuję za pomoc
    Pozdrawiam Karol (młody programista)

0 6
  • #2 31 Sie 2013 17:51
    Dżyszla
    Poziom 42  

Nie wiem, czy to wypali, ale spróbuj nie wstawiać wprost WebBrowsera, a pobrać jego obraz i wyświetlić tenże. Może się ewentualnie okazać potrzeba na krótko wyświetlenie WebBrwosera w celu pobrania tego obrazu.

0
  • #3 31 Sie 2013 19:42
    combo2001
    Poziom 5  

Dziękuję Ci za podpowiedź czy masz może jakiś przykład jak to zrobić?
    jestem początkujący i nawet nie wiem jak się za to zabrać.

0
  • #4 31 Sie 2013 21:24
    Dżyszla
    Poziom 42  

Mogę od strony WinAPI powiedzieć - każde okno (a ściślej - element widoczny) ma jakiś uchwyt. Na podstawie tego można pobrać jego obraz. Tak, jak pobiera się kontekst urządzenia formy, żeby po niej rysować, tak samo można to zrobić w odniesieniu do komponentów okienkowych.

Niestety więcej nic nie pomogę :(

0
  • #5 02 Wrz 2013 19:40
    combo2001
    Poziom 5  

Znalazłem coś takiego jest to blokada na stronie oczywiście jak zadziała będzie to świetne rozwiązanie

Link
    Zostaje teraz kwestia skrótów klawiszowych jeżeli ktoś zna rozwiązanie bardzo prosił bym o podpowiedź

0
  • Pomocny post
    #6 02 Wrz 2013 20:40
    marcinj12
    Poziom 40  

A próbowałeś użyć tego, co ta kontrolka oferuje w standardzie?? W designerze, w sekcji Behaivor, masz do wyboru opcje: AllowNavigation, IsWebBrowserContextMenuEnabled, WebBrowserShortcutsEnabled - jak to wszystko ustawisz na False to zdaje się otrzymasz to, co chcesz...

0
  • #7 02 Wrz 2013 20:41
    combo2001
    Poziom 5  

Dziękuję serdecznie za podpowiedź sprawdzę to i dam Ci odpowiedź czy zadziałało
    Pozdrawiam

Edit
    Działa wielkie dzięki za pomoc leci podziękowanie za pomoc :)
    Zostaje teraz przetestować kod który znalazłem i chyba problem rozwiązany
    Dzięki i pozdrawiam

0