Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spidem trevi (saeco vienna) - Mruga kontrolka serwisu (brak wody/kawy, bład)

31 Sie 2013 14:53 4155 5
  • Poziom 9  
    Witam, przeczytalem juz znaczna ilosc podobnych tematow ale nie znalazlem rozwiazania mojego problemu. Posiadam ekspress spidem trevi automatica (saeco vienna), w ktorym wystapil nastepujacy problem: nie zwrocilem uwagi i skonczyla sie kawa w mlynku, po wylaczeniu ekspresu i dosypaniu kawy do zbiornika ekspres nie chcial dzialac i mrugala czerwona dioda (informujaca o braku kawy/wody lub błedzie), gdy chcialem wowczas wyjac blok zaparzajacy okazalo sie, iz jest on zablokowany i postepujac z intrukcjami znalezionymi na forum wyjalem go odkrecajac srubke trzymaca dysze(?). Rozkrecilem blok zaprzajacy w celu dokladnego jego wyczyszczenia jednak to nie dala efektu, oraz odkamienilem ekspres postepujac z godnie z intrukcja obslugi, co rowniez w niczym nie pomoglo i caly czas wystepuje problem, gdy wlacze ekpres slychac dzwieki mechanizmow przez ok 10-15 sekund po czym zaczyna mrugac czerwona dioda i mechanizm jest w pozycji neutralnej. Kiedy po kilku probach wlaczenia i wylaczenia urzadzenia, ekspres wlacza sie jakby normalnie, to gdy naciskam przycisk do zaparzenia kawy, kawa zostaje zmielona, podana do bloku zaparzajacego jednak nie zaparza jej i pozostaje ona w bloku zaparzajacy i zaczyna mruac czerwona dioda. Woda z dyszy do spieniania mleka leci normalnie, a eksres odpowietrzalem, rowniez bez rezultatu, dlatego prosze o pomoc i ewentualne sugestie.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Klasyka- walnięta dioda zenera TIP 33 (znajdziesz na forum co i gdzie wylutować) częsta przyczyna tych leciwych ale niezawodnych ekspresów-chodzi mi o model.
  • Poziom 9  
    cafedomino napisał:
    Klasyka- walnięta dioda zenera TIP 33 (znajdziesz na forum co i gdzie wylutować) częsta przyczyna tych leciwych ale niezawodnych ekspresów-chodzi mi o model.

Dziekuje Ci bardzo kolego za odpowiedz, jedynie nie moge nigdzie znalezc na forum ani schematu tego ekspresu ani jakies wyraznej podpowiedzi gdzie moge zlokalizowac te elementy na w ekspresie, we wszystkich tematach, w ktorych szukalem tylko bardzo ogolne odpowiedzi, moze moglbys mi chociaz podpowiedziec cos wiecej jak to wymienic?
  • Poziom 19  
    Triak firmy St TIP 33C to ten(największy) przykręcony do czrnego elementu chłodzącego na trzech nogach na płytce jest oznaczone jego miejsce jako T1, dida zenera 33 na przeciw triaka szklany w kolorze czerwonym z czarnym paskiem miejsce D14. Jeśli nie jesteś dobry w lutowaniu daj komus kto tym się zajmuje bo pod triakiem są ścierzki i jak się je urwie to będzie problem.Pozdrawiam i powodzenia.
  • Poziom 9  
    Mam podobny problem, jest jednak mała różnica wydaje mi się że blok zostaje zablokowany i czuć palący się ebonit, albo smród z przegrzewającego się silnika który nie ma siły kręcić. Kupiłem nowy blok zaparzający sądziłem że to on blokuje się ,lecz teraz to już nie wiem. Czy to wina tej diody zenerka?
    Jeszcze jedna sprawa widzę wyciek kawy na dolną tackę sądzę to istotna wskazówka. Sprawa dotyczy saeco villa. Ale mechanizmy są te same tylko wylewki są inaczej ustawione.
  • Poziom 14  
    Dzień dobry
    dla sprostowania tip 33c to nie triak tylko tranzystor
    często się zdarza że jest wypalona płytka między nóżkami elementów powodując zwarcie i przy okazji wydziela się swąd . Prosze sprawdzić elektronike przy okazji jeszcze prosze sprawdzić mikrowyłączniki kół napędowych .
    powodzenia