Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

S.DSI83/LG DH4220S/PH.3200s - Brak dźwięku z TV(dekodera) na kinie domowym

ogoo 31 Sie 2013 15:18 3483 3
  • #1 31 Sie 2013 15:18
    ogoo
    Poziom 5  

Witam Pomocnych Forumowiczów !

Mam trywialny problem z kompatybilnością trzech urządzeń, aby uzyskać następujący efekt - dźwięk z TV płynący z głośników kina domowego.

Specyfikacja urządzeń:
    >>TV "Philips 3200 series"interfejsy
    >>KD "LG DH4220S"interfejsy
    >>Dekoder nc+ "Sagemcom DSI83"intefejsy

dodatkowo:
    >>2x kabel HDMI
    >>1x chincha zwykła żółty czerwony biały
    (innych przewodów nie mam)

jak obecnie jest podłączone ?

Próbowałem różnych sposobów, tv posiada dwa wejścia HDMI - jeden podłączony do KD, drugi do dekodera nc+. Chinche podłączyłem za pomocą dostarczonej przez producenta dekodera przejściówki, do wejścia AUX (biały czerwony) + Video (żółty) w KD.

Efekt ?

Dźwięk podczas oglądania nc+ płynie z wbudowanych głośników telewizora, z kd płynie tylko wtedy, gdy odtwarzam za jego pomocą muzykę, lub filmy.

Żeby nie było, że niczego nie próbowałem, rozmawiałem z "ekspertami" którzy sprzedali mi owe sprzęty, wiedzieli mniej ode mnie.

Bardzo proszę o pomoc w konfiguracji i odpowiednim podłączeniu mojego zestawu, będę dozgonnie wdzięczny za okazaną mi pomoc.

0 3
  • #2 31 Sie 2013 16:06
    em_ha
    Poziom 10  

Musisz podłączyć chinche do TV do gniazd AUDIO OUT, a w amplitunerze AUDIO IN.
    Wówczas każdy dźwięk wysyłany do TV poprzez chociażby złącze HDMI będziesz słyszał w głośnikach kina domowego. Pokaż zdjęcie tej przejściówki, którą zastosowałeś.

0
  • #3 31 Sie 2013 17:25
    anmedia
    Poziom 39  

Nie masz wielu mozliwosci. Najslabszym ogniwem w tym calym zestawieniu jest wlasnie kino domowe, ktore nie posiada praktycznie zadnych mozliwosci. Dodatkowo, ale nie jestem pewien, czy eurozlacze w TV jest tylko wejscie czy takze wyjscie.

Niestety nie dasz rady polaczysz wszystkich urzadzen aby dzwiek szedl bezposrednio przez kino domowe.

Zacznij od przejsciowki euro - 2xRCA AUDIO OUT. Euro wpinasz do TV a kabelki wpinasz do INPUT w Kinie domowym. Dekoder laczysz za pomoca HDMI z TV. Nie jestem pewien czy dzwiek wtedy bedzie na wyjsciu Euro w TV. Musisz to sprawdzic. Jesli dzwiek sie pokaze to ta konfiguracja bedzie najlepsza.

Jesli nie, wtedy ten sam kabelek euro-2RCA wypinasz z TV i wpinasz do dekodera. Ale tutaj mozesz napotkac kolejny problem (na dekoderach sie nie znam, ale wiele bylo juz tutaj opisywanych) jesli obraz idzie przez HDMI na wyjsciu analogowym brak jest sygnalow. Tak ze wtedy mozesz calkowicie zaponiec o jakosci HD a i trzeba byloby zaopatrzyc sie w dodatkowa przejsciowke. Temat byl poruszany przynajmniej raz w tygodniu, poszukaj znajdziesz to co potrzebujesz.

0
  • #4 31 Sie 2013 18:51
    ogoo
    Poziom 5  

em_ha napisał:
    Musisz podłączyć chinche do TV do gniazd AUDIO OUT, a w amplitunerze AUDIO IN.
    Wówczas każdy dźwięk wysyłany do TV poprzez chociażby złącze HDMI będziesz słyszał w głośnikach kina domowego. Pokaż zdjęcie tej przejściówki, którą zastosowałeś.

przejściówka jest od dekodera, zwykłe przełączenie 3 wtyków chinchy, do jednej, którą mogę wetknąć w prezentowane przeze mnie wyjście w dekoderze.

Co do Twojej propozycji podłączenia, próbowałem to zrobić, w tej chwili nawet tak podłączyłem - niestety dźwięk w dalszym ciągu leci z telewizora. Grzebałem w ustawieniach telewizora, nie znalazłem tam żadnej opcji do zmiany wyjścia dla dźwięku.

Dodam też, że kino domowe, jak i telewizor posiadają złącza YPbPr, niestety nie posiadam owego kabla

edit:

Z moich przypuszczeń problemem jest podłączenie za pomocą HDMI dekodera do TV, dlatego dźwięk jest bezpośrednio emitowany właśnie z głośników tv. W instrukcji dekodera, pokazują możliwość podłączenia dekodera do emitera dźwięku (wzmacniacz bądź właśnie kino domowe), za pomocą chincz. Niestety, taka konfiguracja także nie zdaje egzaminu.

edit v.2:

Problem rozwiązany, okazało się, że magiczne KD z bardzo ciekawą instrukcją, jako aneks do opisu jednej z dodatkowych opcji przedstawia, jak przejść na sygnał z AUX.

Chinche podłączone są z dekodera do KD.

0