Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy YAMAHA AV 350 - Zestaw jest OK?

12 Mar 2005 13:13 1218 8
  • Poziom 10  
    Witam
    Czy ktos z was ma zestaw kina domowego ktore jest na tym linku?

http://www.hifi24.pl/cgibin/shop?info=yav350&sid=44c08693

Zastanawiam sie nad kupnem tego kina poniewaz wyglada konkretnie firma jest konkretna i cena przystepna! parametry wyglądaja ok! ale czy rzeczywiscie warto kupowac ten caly zestawik? moze ktos umie mi powiedziec ze swojego doswiadczenia albo zna stronke z testem tego kina lub chociaz samego amplitunera!
    Kupujac to kino kupuje je z mysla o tym ze bedzie mi sluzyło kilka dobrych latek! Wiec prosze o pomoc w dokonaniu wyboru!!

PZDR.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    witam,

ja mam wprawdzie tylko dvd yamaha s550 z tego zestawu, ale nie pogardzilbym i dolaczonym amplitunerkiem. jezeli chodzi o odtwarzacz, to ja umiescilbym go pomiedzy pioneerami dv-470 i dv-575 (uwazam, ze jego najblizsza konkurencja sa wlasnie te dwa modele). z oryginalnym firmware v.32 lub v.34 jego przydatnosc do filmow divx jest ograniczona. dopiero po wgraniu modowanego firmware otrzymujesz pelny zakres mozliwosci: polskie menu, poprawki w funkcjonalnosci menu, czytanie tekstow z plikow . srt i .txt (format micro dvd) z polskimi znakami, teksty filmow wyswietlane z czarna obwodka lub na polprzezroczystym tle, itp.
    ogolnie to jestem zadowolony z odtwarzacza.
    jednak co do ceny, to nie uwazam, ze jest przystepna. na allegro taki nowy zestaw kupisz juz za 1300 zeta.

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Siema

1300 zł to troche mało zreszta ostatnio bardzo skruplatnie przegladalem allegro i nie udalo mi sie znalesc zestawu! moglbym jedynie na allegro sobie złozyc identyczny zestaw ale wyszło by mi chyba drozej takie składanie niz kupno odrazu całosci!! bo tak ampli ok 750zł-900, glosniki 700-800 i dvd 500-600 do tego pewnie jakies kable to bedzie ok 150zł

Powiem Ci szczerze ze jestem napalony na ten modelik chociaz jest on prawie najtanszy i najprostrzy z całej oferty YAMAHY oraz ma najmniej bajerow ale czym mniej bajerwo tym mniej rzeczy do popsucia:), aczkolwiek uwazam ze jesli dokonam tego zakupu to bedzie lepszy wybor niz Pioneer czy Sony w podobnej cenie.

PZDR.
  • Poziom 12  
    sorry, qrna jakos nie zauwazylem kolumn w zestawie, do ktorego podales linka. jasne, ze z kolumnami za 1300 to nie kupisz nawet na allegro. mialem na mysli odtwarzacz + ampli.

przeczytaj dokladnie specyfikacje amplitunera i proponowanych w tym zestawie kolumn. wiem, ze niewiele ampli potrafi uzyskac pelna moc ze specyfikacji na wszystkich 5 kanalach, ale i tak wydaje mi sie ze te kolumny sa nieco za slabe (moze sa na granicy). ja tam zawsze wole miec duzo zapasu - moc 70W na kanal i kolumny 200W. wiem, ze jak sie rozpedze z potencjiometrem, to kolumny beda bezpieczne.

pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Posiadam taki zestawik jest naprawde super za taką cene nie kupisz taniej
    takiego zestawu z głosnikami o takich parametrach a co do odtwarzacza dvd jest super zgadzam się z przedmówcą po wgraniu softu czyta napisy
    w divxach w formacie .txt i z polską czcionką jest lepszy od phillipsa chociaż ma jego
    tor video ale tor audio jest od technica inne odtwarzacze się chowają,
    wszystkie płytki czyta dobrze ,amplituner też niczego sobie do domu wystarczy.
  • Poziom 10  
    jak sie wgrywa soft do dvd?:)
  • Poziom 10  
    a czy do innych odtwarzaczy dvd mozna rowniez wgrywac softy?
    lub do takiego odtwarzacza ktore nie ma opcji odtwarzania dvix-ów dodac taka funkcje?
  • Poziom 12  
    niestety dziesiejsze odtwarzacze jeszcze nie umozliwiaja swobodnego doinstalowywania kodekow jak to ma miejsce w komputerze.
    o tym jaki format wideo i audio czyta odtwarzacz, decyduje zamontowany chipset. tylko niewielka czesc instrukcji wykonawczych mozna swobodnie programowac (flashowac), co popularnie jest nazywane wymiana firmware (softu).
    podsumowujac, kodeki sa "zaszyte" w chipie na sztywno i niemozna ich modyfikowac.

pozdrawiam