Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Micra - Syrena alarmowa-zwykła z kabel plus minus oraz dioda czuwania

dziubeklidzia 31 Sie 2013 16:27 7740 8
  • #1 31 Sie 2013 16:27
    dziubeklidzia
    Poziom 9  

Witam serdecznie wszystkich użytkowników.
    Jako kobieta która nie boi się niczego kupiłam i zamontowałam sobie alarm Satel Micra. Alarm mnie powiadamia o zdarzeniach sabotażu, włamaniu itp Pilot i klawiatura działa poprawnie mogę wywołać np napad. Nie potrafię rozwiązać problemu związanego z sygnalizatorem akustyczno-wizulanym oraz z diodą czuwania-sygnalizatorem czuwania.
    Czytałam całą instrukcję, nie mam wykształcenia technicznego i nie rozumiem do końca wszystkich schematów.
    Satel Micra - Syrena alarmowa-zwykła z kabel plus minus oraz dioda czuwania Satel Micra - Syrena alarmowa-zwykła z kabel plus minus oraz dioda czuwania

Zamieszczam schemat micry z instrukcji oraz moja pierwszą stronę ustawień.
    Chciałabym by w momencie włączenia się alarmu oprócz komunikatu sms zawyła syrena i światło, domyślam się że działa to na zasadzie przyłożenia napięcia na styki, próbowałam i działa po przyłożeniu do com i aux wyje i świeci. Będę wdzięczna jeżeli ktoś podzieli się tu ze mną swoim doświadczeniem. Syrena to jakiś noname który otrzymałam w zestawie posiada dwa przewody +/- i to koniec nie ma jakiś wejść czy wyjść dodatkowych.
    Co do wskaźnika włączania i wyłączania alarmu też nie mam pojęcia jak to zrobić
    Będę wdzięczna za każdą wskazówkę.
    Pozdrawiam
    Lidia

0 8
  • Pomocny post
    #2 31 Sie 2013 16:47
    Rysiek2
    Poziom 33  

Do sygnalizacji alarmu zaprogramowałaś OUT 1 (to wyprowadzenia NO1 na płycie) W praktyce są to rozwarte lub zwarte styki przekaźnika. Musisz stworzyć obwód który po zamknięciu styków tego przekaźnika uruchomi sygnalizator. W praktyce musisz połączyć AUX z jednym wyprowadzeniem NO1 . Do drugiego wyprowadzenia NO1 dołączasz "+" zasilania sygnalizatora a "-" sygnalizatora dołączasz do wyprowadzenia COM.
    Jak zapewne zauważysz po podłączeniu zasilania sygnalizator będzie cały czas włączony. Dzieje się tak dlatego ponieważ zaznaczyłaś przy Wyjściu 1 NC co oznacza, że w normalnych warunkach (czyli gdy nie ma alarmu) styki przekaźnika są zwarte.
    Jeśli zmienisz to ustawienie powinno wszystko działać poprawnie.

0
  • Pomocny post
    #3 01 Wrz 2013 08:47
    marcc
    Poziom 14  

Witam.
    Wskaźnik czuwania (diodę) robisz na wyjściu 2 analogicznie, jak w przykładzie podanym przez Rysiek2, tylko typ wyjścia ustawiasz jako Wskaźnik czuwania, a polaryzacja (czyli kiedy świeci) zależy od Ciebie. :)

0
  • Pomocny post
    #4 01 Wrz 2013 22:50
    xury
    Poziom 38  

Co do wskaźnika czuwania to odradzam taką opcję. Po co informować innych o tym czy centrala jest uzbrojona czy nie ?

0
  • #5 02 Wrz 2013 10:06
    dziubeklidzia
    Poziom 9  

Już wiem coś więcej, więc jest to typ elementu zwierającego w chwili włączenia się alarmu?.
    Narysowałam schemat połączenia w paint, dobrze to rozumiem? może ktoś to potwierdzić?

Chciałabym również wiedzieć dźwiękowo czy alarm jest włączony, mam tu na myśli piknięcie w chwili uzbrojenia i rozbrojenia alarmu.
    Zauważyłam również że coś źle ustawiłam:
    -alarm z pilota działa poprawnie
    -alarm z klawiatury, przy wyjściu mam 15 sekund i to działa, przy wejściu mam 7sekund i to mi nie działa. Wchodząc do pomieszczenia wywołuję natychmiast alarm, czy to ustawia się w pierwszej sekcji micry? jeżeli tak to gdzie ?
    Osobiście siedziałam z tym alarmem już 6h, nie wiem czy to dużo czy mało czasu, dla mnie dużo, sam montaż trwał 1h, reszta to męki z ustawieniami pc i oprogramowania micry.

Pozdrawiam
    Lidia

Dodano po 2 [minuty]:

Ps co do sygnalizacji uzbrojenia to słuszna uwaga, nie chcę by włamywacz wiedział że mam uzbrojony lub rozbrojony alarm, dziękuję "xury"

0
  • #6 02 Wrz 2013 11:42
    Rysiek2
    Poziom 33  

dziubeklidzia napisał:
    może ktoś to potwierdzić?

potwierdzam, jest prawidłowo
    dziubeklidzia napisał:
    przy wejściu mam 7sekund i to mi nie działa. Wchodząc do pomieszczenia wywołuję natychmiast alarm, czy to ustawia się w pierwszej sekcji micry? jeżeli tak to gdzie ?

Ustaw typ 4, reakcji linii na których są czujki które mają działać z opóźnieniem.

To jest pierwsza zakładka Okno "Wejścia" kolumna "Typ reakcji" .

Dodano po 3 [minuty]:

dziubeklidzia napisał:
    więc jest to typ elementu zwierającego w chwili włączenia się alarmu?

... zwierającego lub rozwierającego w zależności od tego "ptaszka" przy NC w oknie "Wyjście".

0
  • #7 19 Lut 2014 00:47
    michalt3
    Poziom 2  

Witam,
    A jak bedzie wyglądało podłączenie dodatkowego sygnału alarmowego? Zakupiłem dwa takie jak Lidia w pierwszym poście.
    Czy należy to zrobić analogicznie, czyli AUX połączyć z pierwszym wyprowadzeniem NO2; do drugiego wyprowadzenia NO2 podłączam '+' zasilania sygnalizatora, natomiast '-' sygnalizatora podłączam do COM?
    Dziękuje z góry za odpowiedź.
    Pozdrawiam, michal

0
  • #9 19 Lut 2014 09:39
    michalt3
    Poziom 2  

Dzięki wielkie. Nie miałem instrukcji (robiłem na podstawie postów w necie, zdjęć, informacji itp); ale przed chwilką ściągnąłem ze strony producenta. Urządzenie kupiłem na wolumenie i jakieś niekompletne jest bo i nie ma oprogramowania :(
    Kulawo trochę, ale dzięki za to zdjęcie teraz wszystko jasne.
    Pozdrawiam

0