Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
CSI DyskiCSI Dyski
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hp compaq nx6310 - Notebook HP Compaq nx6310 bardzo długo się włącza.WIN 7.

31 Aug 2013 16:50 2607 13
  • Level 15  
    Witam posiadam Notebook HP Compaq nx6310.Mam z nim problem, bardzo długo się włącza ponad 35 sekund.Defragmentacje dysków robiłem, ccleanerem czyściłem.Co mogę jeszcze zrobić.Dodam że system został dzisiaj świeżo postawiony.
  • CSI DyskiCSI Dyski
  • Level 31  
    Użyj programu HDTune Pro (15 dni wersji testowej jest) i podaj:
    - SMART dysku
    - Benchmark puść na odczyt i osobno na zapis podczas normalnej pracy dysku. Normalnie przy tym używaj komputera.
    - Error Scan (odznacz opcję Quick Scan)

Pierwsze podejrzenie pada na dysk więc należy to sprawdzić.
  • Level 15  
    SMART dysku:
    Benchmark odczyt:
    Benchmark zapis: tego dać nie mogę ponieważ pokazuje okienko że mam usunąć partycję a tego nie mogę bo mam tam po instalowane programy.
    Error Scan:
  • CSI DyskiCSI Dyski
  • Level 31  
    Jaka konfiguracja laptopa bo z google wynika że był sprzedawany w bardzo słabej - 512Mb ram co dla 7 jest stanowczo za mało i 80 Gb hdd co wystarczy o ile nie jest zapchane danymi; ile masz wolnego miejsca na partycji systemowej.
  • Level 24  
    Sprawdź menedżer urządzeń - rozwiń kontrolery IDE ATA/ATAPI - po kolei sprawdź poszczególne kanały (ppm - "właściwości" - "ustawienia zaawansowane")
    Jaki masz tam tryb transferu.

Druga sprawa, wklej jeszcze okno z programu CrystalDiskInfo (rozciągnij je, aby było widać wszystkie parametry). SMART w HD Tune raportuje mnóstwo bad sektorów.
  • Level 15  
    Notebook jest czyściutki.W partycji systemowej jest wolne 12,2Gb z 19.5Gb.
    Podam screeny z cpu-z odnośnie konfiguracji.Mam pytanie zamierzam tek komputer rozbudować o więcej pamięci ram poda mi ktoś link bądź nazwe co mam szukać.
  • Level 31  
    Zwykłe ddr2 /667 do laptopów , w zalezności od zastosowanego chipsetu płyta obsłuży max 2Gb lub 4Gb.
    "Memory greater than 2 GB requires Mobile Intel 945GM Express Chipset. Above 3-GB, all memory may not be available due tosystem resource requirements. 667-MHz memory is supported at a maximum speed of 533 MHz by the 940GML Express Chipset"
  • Level 15  
    Konfiguracja:
    Hp compaq nx6310 - Notebook HP Compaq nx6310 bardzo długo się włącza.WIN 7. Hp compaq nx6310 - Notebook HP Compaq nx6310 bardzo długo się włącza.WIN 7. Hp compaq nx6310 - Notebook HP Compaq nx6310 bardzo długo się włącza.WIN 7. Hp compaq nx6310 - Notebook HP Compaq nx6310 bardzo długo się włącza.WIN 7. Hp compaq nx6310 - Notebook HP Compaq nx6310 bardzo długo się włącza.WIN 7.

Dodano po 1 [minuty]:

SS z crystaldisk info

Dodano po 1 [minuty]:

A teraz z tych kontrolerów ss:
    Hp compaq nx6310 - Notebook HP Compaq nx6310 bardzo długo się włącza.WIN 7. Hp compaq nx6310 - Notebook HP Compaq nx6310 bardzo długo się włącza.WIN 7.

Dodano po 52 [sekundy]:

Poda ktoś link do jakiś 2 kości 2x 1GB. Bo ja mam chipset 940GML
  • Level 35  
    Ile czasu wcześniej się uruchamiał ten system?
    35 sekund to nie tak źle jak na tego staruszka.

Było już pytanie o konfiguracje tego laptopa - ze screenów widać tylko celerona.
  • Level 15  
    zawsze sie tyle uruchamiał.PS zaokrągliłem troche tak naprawde to uruchamia się około 1.10 sekund.
  • Level 35  
    Kolega ma Celerona M420, 512MB ramu, stary dysk twardy z kiepskim transferem i chciałby żeby ten laptop uruchamiał się szybciej w Win7?
  • Level 35  
    Na tym sprzęcie to przede wszystkim, oprócz ramu, bardzo by pomógł dysk SSD oraz lepszy procesor.

Ostatnio na starej Toshibie L30 zmieniałem ram z 512 na 2GB oraz dysk ze starej 80tki na nową 60tkę ssd adata.
    System uruchamia się błyskawicznie, tak samo prostsze programy i libreoffice w najnowszej wersji.
    Komfort korzystania z komputera wzrósł niesamowicie, koszt operacji na tamten czas : 470 PLN. Trzeba się zastanowić czy warto. Klient stwierdził, że sprzęt chodzi lepiej niż nowszy Dell Q15R na i3 (wydaje mu się, ale jest blisko prawdy).

Zaniesie Kolega komputer do dobrego serwisu - wszystko ściągną Koledze na miejsce i wymienią, a wcześniej poinformują o kosztach.