Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skype - Jak odzyskac archiwum rozmów

mąci 31 Sie 2013 18:06 36318 6
  • #1 31 Sie 2013 18:06
    mąci
    Poziom 15  

Witam,
    Mam pytanie, jak odzyskać archiwum czatu Skype. Miałem skypa na starym komputerze ale padł mi dysk. Kupiłem nowy zalogowałem się w skypie i chciałbym odzyskać to archiwum. Podobno skype zapisuje archiwum na swoim serwerze. Czy jest szansa aby powróciło na nowy komputer, bardzo mi na ty zależy.

• #3 31 Sie 2013 18:12
    tomiok
    Poziom 32  

Rozmowy zapisywane są lokalnie na dysku, szukaj ich na starym dysku.
    Kontakty masz zapisane na serwerze Skype'a ;-)

• #4 31 Sie 2013 18:35
    mąci
    Poziom 15  

w starym komputerze dysk padł niestety :-( wie nic ie odzyskam. A tak z ciekawosci gdzie jest zapisywane archiwum skype na windows 7?

• #5 31 Sie 2013 18:37
    Piotr160292
    Poziom 36  

Pewnie w %apppdata%\Roaming lub Local Now...

• #6 31 Sie 2013 18:43
    globusek14
    Poziom 31  

Aby wykonać kopię zapasową konfiguracji i plików historii w Skypie dla Windowsa desktop, przejdź do katalogu C:\Documents and Settings\nazwa_użytkownika_systemu_Windows\Dane aplikacji\Skype\ (C:\Documents and Settings\nazwa_użytkownika_systemu_Windows\Application Data\Skype\) lub w systemie Windows 7/Vista i Windows 8 do katalogu C:\Users\nazwa_użytkownika_systemu_Windows\AppData\Roaming\Skype i skopiuj go w bezpieczne miejsce (np. zapisz na nośniku USB lub nagraj na płycie CD).

Skopiuj pliki z powrotem w to samo miejsce, aby przywrócić dane.

Uwaga: Lista kontaktów jest przechowywana na naszych serwerach i nie utracisz jej, jeśli zawsze będziesz logować się przy użyciu tej samej nazwy użytkownika Skype'a. Historia wiadomości i inne dane nie są przechowywane na naszych serwerach.

• #7 31 Sie 2013 18:46
    Piotr160292
    Poziom 36  

globusek14 napisał:
    w systemie Windows 7/Vista i Windows 8 do katalogu C:\Users\nazwa_użytkownika_systemu_Windows\AppData\Roaming\Skype i skopiuj go w bezpieczne miejsce (np. zapisz na nośniku USB lub nagraj na płycie CD).

Po co tak? Wystarczy w szukajkę wpisać %appdata%, nadusić enter i wtedy bezpośrednio otwierda się folder roaming... Potem tylko wystarczy kliknąć na folder AppData na pasku adresu lokazlizacji i już można przejść do do local now.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo