Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wirus blokujący strony antywirusowe

31 Sie 2013 18:19 10359 46
  • Poziom 7  
    Witam,
    Mam na komputerze jakieoś wirusa, który blokuje mi strony z antywirusami. Nie wiem jak się go pozbyć, gdy wcgodzę na stronę jakiegoś antywirusa automatycznie mi się on wyłącza. Nie jestem zbyt dobra jeżeli chodzi o wszelkie naprawy systemów, dlatego proszę o dokładne wytłumaczenie mi co mam zrobić, żeby się go pozbyć .
  • Poziom 31  
    Jeżeli nie masz doświadczenia to najprostsza metoda (być może okaże się skuteczna).

- Ściąg program ComboFix (np http://www.dobreprogramy.pl/ComboFix,Program,Windows,15526.html)
    - Uruchom komputer w trybie awaryjnym ( nie znam modelu komputera, nie wiem czy to laptop więc jak wejść w tryb awaryjny musisz sobie poszukać sama)
    - Włącz program, nie musisz wykonywać kopii zapasowej, poczekaj na pełny skan.
    - Po skanowaniu komputer włącz ponownie i na dysku C: w pliku log.txt będzie log z programu który umieścisz tutaj. Myślę, że powinno pomóc :)
  • Poziom 42  
    Jeśli ktoś jest niedoświadczonym użytkownikiem lepiej niech ComboFixa nie używa.
    Można użyć Malwarebytes Anti-Malware oraz adwcleaner.exe, jednak wpierw można załączyć logi z OTL.
  • Poziom 7  
    Kolobos, ściągnęłam ten program Adw Cleaner i przeskanowałam tylko nie wiem które logi Otl mam podać w załączniku i jak zrobić ten skan z Mbam ?
  • Poziom 42  
    rastablog napisał:
    jak zrobić ten skan z Mbam ?

Zainstalować Malwarebytes Anti-Malware uaktualnić bazę, oraz zaznaczyć opcję szybki skan i skanuj.
  • Spec od komputerów
    Dostales link, wystarczy przeczytac i wykonac.
  • Poziom 7  
    Niestety kiedy próbuję zainstalować ten program na końcu instalacji za kazdym razem wyskakuje mi błąd ' Błąd podczas wykonywania CoCreateInstance; code 0x80040154. Klasa niezarejestrowana. ' Nie wiem o co chodzi ...

Jak wchodzę w ten link co mi podałeś to też mi się strona wyłącza, więc nie mogę go pobrać, chyba ten wirus mi go blokuje .
  • Spec od komputerów
    OTL? OTL sie nie instaluje, wystarczy uruchomic.
  • Poziom 7  
    Nie OTL tylko Malwarebytes.
  • Spec od komputerów
    Zostaw na razie mbam i daj logi z OTL.
  • Spec od komputerów
    Nadal nie dales logow o ktore prosilem.
  • Poziom 7  
    To sory, ale nie wiem o co chodzi .
  • Poziom 7  
    tak, ale gdzie mogę znaleźć te logi ?
  • Poziom 7  
    Robię wszystko tak jak na obrzku, ale na końcu wyskakuje mi błąd i nie wyskakują mi żadne logi...
  • Spec od komputerów
    Podaj dokladna tresc bledu. Sprobuj uruchomic otl w trybie awaryjnym.
  • Poziom 7  
    ' Access violation at adress 0052DFB7 in module 'OTL.exe'. Read of address 00000000. '
  • Spec od komputerów
    Tak jak napisalem, uruchom otl w trybie awaryjnym.
  • Poziom 7  
    Niestety jak próbuję uruchomić komputer w trybie awaryjnym włącza się on normalnie i jest to samo .
  • Spec od komputerów
    Dziala menu pod F8 przy starcie? Tryb awaryjny z wierszem polecen tez nie dziala?
  • Poziom 7  
    Klikam F8 i wyskakuje mi pasek, klikam enter na tryb awaryjny, komputer się resetuje i włącza normalnie. Przy wlączeniu programu OTL i skanowaniu znowu na końcu wyskakuje błąd.
  • Spec od komputerów
    Sciagnij otl.scr lub otl.com, zmien nazwe na 123.scr lub 123.com i sprobuj uruchomic.
  • Poziom 7  
    Niestety to nic nie dało, nadal jest to samo.
  • Poziom 7  
    Strona działa, mam z niej coś pobrać ?
  • Spec od komputerów
    Tak, masz cos z niej pobrac.