Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tani monitoring do sklepu

Kishion 31 Sie 2013 18:47 2868 4
  • #1 31 Sie 2013 18:47
    Kishion
    Poziom 2  

Witam, chciałbym założyć monitoring w sklepie, nie jest on duży - myślę, że 2 - 3 kamery wystarczą. Przeczytałem też, że nie opłaca się montować kamerek internetowych. Aczkolwiek mam zamiar podłączyć kamery do komputera (win XP). Wie ktoś może jakie kamery trzeba kupić i jaki program do tego mieć? :) Kamery nie muszą być super jakości i nie muszą jakoś specjalnie wyłapywać światła w nocy, nie muszą też mieć super FPSów, bardziej chodzi np o zrobienie 2 zdjęć na sekunde niz o nagrywanie filmu.

0 4
  • #2 31 Sie 2013 19:23
    Slepek25
    Poziom 13  

Kolego nie masz pojęcia o czym piszesz. Nie muszą mieć super FPSów tylko robić 2 zdjęcia na sekundę.....? Wynajmij fachowca.

-2
  • #3 31 Sie 2013 19:26
    tehaceole
    Poziom 28  

Dokładnie jak przedmówca napisał. Inaczej tylko wyrzucisz pieniądze w błoto. Poproś speca o prezentację w lokalu paru różnych kamer i dopiero wtedy coś wybierz.

0
  • #4 31 Sie 2013 19:47
    kepak
    Poziom 15  

Ja bym raczejproponował by sam się przekonał czy mu pasuje.
    Proponowałbym skombinować sobie komputer na kilka dni, do tego kamere internetową i spróbować. Ja się bawiłem programem yawcam, tylko nie wiem czy obsługuje więcej niż jedną kamerę.
    Tylko pytanie brzmi czy się opłaca. Najtańszy używany rejestrator (bez dysku) to wydatek 150 zł + przesyłka. Do tego jakiś dysk za ok. 100 zł + przesyłka. Do tego 4 kamery (mogą być używane). Oczywiści nie będzie to działać tak jak profesjonalny zestaw, ale może ci wystarczyć.

0
  • #5 31 Sie 2013 20:00
    wimm
    Poziom 16  

Do takiej instalacji zastosowałbym niedrogi rejestrator 4-kanałowy BCS-a, 3 kamery kopułkowe + kamera BOX z obiektywem regulowanym nad kasą.
    Wszystko powinno się zamknąć w ok 1,5 tys - 2 tys zł.

Jeśli nie rejestrator, to karta DVR z dołączonym oprogramowaniem. Wtedy jednak komputer powinien być używany TYLKO do monitoringu. Często bowiem zdarzało się, że pracownicy uruchamiali programy zawieszające system, przez co monitoring był niestabilny.

Koniecznie jedna kamera ustawiona na drzwi wejściowe - może być to regulowana kopułka z WDR. Należy ustawić ją tak, aby w kadrze była widoczna twarz wchodzącego klienta.
    Kolejna kamera powinna dawać ogólny obraz na sklep - obiektyw szerokokątny.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo