Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PS3 Slim 2 sztuki - cech-2504a - Brak obrazu / cech-3004A zasilanie

31 Sie 2013 19:47 2835 3
  • Poziom 12  
    Witam

posiadam dwie Konsole PS3 Slim, obie oczywiście uszkodzone.

Pierwsza CECH-2504A:
    Po podłączeniu do zasilania, świeci czerwona dioda. Po przyciśnięciu Power, konsola niby się włącza ale jest brak obrazu. Po około 20 sekundach, konsola się wyłącza bez piknięć i świeci znowu dioda czerwona. W konsoli został zrobiony Reballing jak i podmiana GPU, dodatkowo zrobiłem Reflow CELL. Zasilacz również podmieniony - bez rezultatu.

Druga CECH-3004A:
    Po podłączeniu do zasilania, świeci czerwona dioda. Po przyciśnięciu Power, konsola się włącza i praktycznie natychmiast się wyłącza. Przy czym gaśnie również dioda. Po ponownym naciśnięciu Power, oświeca się dioda czerwona i można powtórzyć operacje. Podmiana zasilacza nie daje pozytywnego rezultatu.

Czytałem na forum ze często padają układy zasilania na płycie głównej. Ktoś tam miał wrzucić zdjęcia z tymi układami, ale jakoś nie wrzucił. Morze miał ktoś podobna sytuacje i wie jakie układy często padają.

Za wszelka pomoc z góry dziękuje,
  • Poziom 11  
    W przypadku cech-3004A proszę sprawdzić płytkę włącznika - a konkretnie złącze taśmy z płytką . Miałem podobny przypadek - u mnie okazało się że nadpalona jest taśma i złącze w płytce włącznika. Objaw był identyczny z opisanym powyzej.
  • Poziom 12  
    Dziękuje za szybka odp. w tym przypadku tasiemka jest sprawna.
  • Poziom 16  
    W pierwszej kolejności sprawdź wszystkie bezpieczniki na płycie głównej ( Gora i dół ).

Konsola cech-2504a zachowuje sie jakby miała bricka softwareowego. W tym wypadku bardzo cieżko bedzie znaleźć właściwa usterke