Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung avila - Dziwne zachowanie przy ładowaniu baterii

Borderland 31 Sie 2013 20:50 2487 12
  • #1 31 Sie 2013 20:50
    Borderland
    Poziom 14  

Kupiłem okazyjnie samsunga avile za 50Pln.Kupiłem bez karty pamięci.Problem polega na tym,że jak bateria padnie i podpinam ładowarkę to pokazuje pełną baterię z migającą jedną kreską,a po naładowaniu bateria trzyma nie dłużej niż 12 godzin.Wymiana baterii i ładowarki nie pomogła.Co jest przyczyną tego dziwacznego zachowania?Dodam,że jest to jedyny problem z tym telefonem.

0 12
  • #2 31 Sie 2013 21:14
    domio33
    Poziom 28  

Nie był przypadkiem zalany?

0
  • #3 31 Sie 2013 21:25
    helterskelter33
    Poziom 18  

bateria oryginalna, czy zamiennik? Może w ustawieniach serwisowych ktoś coś przestawił.

0
  • #4 31 Sie 2013 21:36
    Borderland
    Poziom 14  

Nie był zalany.Jedna bateria to orginał,druga zamiennik.Sprzedający twierdzi,że ładowała sie normalnie u niego ta orginalna.Jak sprawdzić te ustawienia serwisowe?Jak naprawić?Aha,jeśli to ważne to kupowałem z wysyłką pocztą.

0
  • #6 01 Wrz 2013 11:23
    Borderland
    Poziom 14  

Ok.Sprawdzę.A jakie mogą być inne przyczyny takiego nietypowego zachowania?Tak na wypadek,jakby się okazało,że ustawienia serwisowe są ok.

Edit:
    Ustawienia serwisowe sprawdziłem i są w porządku.Problem tkwi głębiej tylko gdzie?Styki baterii nie są ukruszone.Zostaje płyta główna lub gniazdo ładowarki.

0
  • #7 04 Wrz 2013 21:04
    helterskelter33
    Poziom 18  

Rozkalibrowana bateria, ktoś przed tobą bawił się ustawieniami. Mam ten sam problem. Pozostaje serwis.

0
  • #8 04 Wrz 2013 22:42
    Borderland
    Poziom 14  

Szlag,toż to będzie majątek kosztować.Następnym razem się zastanowię zanim tanio kupię.

0
  • #9 05 Wrz 2013 13:03
    musial97
    Poziom 13  

Idz do serwisu zapytać się mniej więcej jaki koszt,jakby naprawa była nieopłacalna to sprzedaj na części

0
  • #10 27 Wrz 2013 01:42
    Borderland
    Poziom 14  

Dalem w serwis.Wymienili uklad ladowania i cos sie zmienilo.Mianowicie,jak mi juz miga pusta bateria i podlacze ladowarke,to najpierw migaja wszystkie kreski na ikonie baterii,po kilku minutach jedna kreska staje i miga reszta,po nastepnych kilku staja juz dwie kreski az w koncu po kilkunastu minutach stoja w miejscu cztery kreski i az do konca dwugodzinnego ladowania miga tylko piata.Czy tak to ma prawidlowo wygladac?Prosze o w miare szybka odpowiedz.

0
  • #11 27 Wrz 2013 08:26
    helterskelter33
    Poziom 18  

Nie zawsze. U mnie od nowosci przy ladowaniu zawsze migała tylko ostatnia piata kreska, ewentualnie było tak jak kolega pisze, ale gdy rozladowałem baterie tak ze nie dalo sie włączyc telefonu

0
  • #12 27 Wrz 2013 18:38
    Borderland
    Poziom 14  

Przy takim ostatecznym rozladowaniu jest tak samo jak przy wlaczonym rozladowanym.Na kumpla Avili z moja bateria tez tak samo.Jakies dziwne te Avile sa.

Edit:
    Najsmieszniejsze,ze mimo tak dziwnego ladowania nowa bateria marki blue star zaczela po pewnym czasie trzymać dluzej niz stara samsungowa.

0
  • #13 05 Paź 2013 17:22
    Borderland
    Poziom 14  

Juz mam tego szajsu dosyc.Jak wchodze z niego na neta to po chwili zalicza restart,a czasem w trakcie rozmowy sie wylacza i przez jakis czas nie mozna wlaczyc.Do wywalenia?

0