Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Centrala INTEGRA 32 - Downloading

avision 31 Aug 2013 23:26 8580 26
 • #1
  avision
  Level 12  
  Witam, czy w tej centrali da się na stałe włączyć tę funkcję ? W instrukcji jest ale jak wchodzę w menu na klawiaturze w trybie serwisowym to nie ma tej i kilku nastepnych opcji.
 • #2
  Alberciak
  Level 22  
  Funkcję downloading włącza się z menu głównego ( kod + * ), a nie w trybie serwisowym.
 • Helpful post
  #3
  Rysiek2
  CCTV and Stationary Alarms specialist
  avision wrote:
  czy w tej centrali da się na stałe włączyć tę funkcję ?

  Tak, pod warunkiem, że cały czas będzie fizyczne połączenie z portem RS232 na płycie centrali do komputera z programem DloadX.
  Innej możliwości nie znam, może dlatego, że nigdy nie miałem potrzeby aby taki stan uzyskać.
 • #4
  avision
  Level 12  
  Nie pytałem jak się włącza tylko jak na stałe włączyć, żeby po każdym wyłączeniu centrali nie trzeba było ręcznie włączać. Identyfikacja przeprowadzona oczywiście. Centrala cały czas podłączona pod komputer z DloadX. W instrukcji w liście funcji jest pozycja
  Stały dostęp DloadX
  natomiast ja po wejściu jako administrator na klawiaturze mam tylko dwie pozycje
  Timery stref
  Blok.sab.eksp.

  Stąd moje pytanie czy ta centrala ma taką funkcję w ogóle.
 • Helpful post
  #5
  leosone
  Level 11  
  sprawdź flash centrali czy zgadza się z instrukcją jaką posiadasz, może masz stary flash dlatego nie widzisz tej opcji.
 • Helpful post
  #6
  Rysiek2
  CCTV and Stationary Alarms specialist
  avision wrote:
  W instrukcji w liście funcji jest pozycja
  Stały dostęp DloadX

  to nie to samo co polecenie START DWNL-RS

  avision wrote:
  natomiast ja po wejściu jako administrator na klawiaturze mam tylko dwie pozycje
  Timery stref
  Blok.sab.eksp.


  To instalator widocznie takie uprawnienia tylko pozostawił administratorowi.
 • #7
  avision
  Level 12  
  Centrala jest nowiutka. ver. 1.11 Klawiatura tez nowiutka, nic nie zmieniałem od uruchomienia oprócz hasła serwisowego.
  Instalator i jednocześnie użytkownik to ja :) Loguję się jako serwis - może tu jest problem. W takim razie pewnię muszę utworzyć administratora i wtedy sprawdzić. Chociaż to trochę bez sensu żeby serwis miał mniejsze uprawnienia niż administrator.
 • #9
  avision
  Level 12  
  Tak, sprzęt jest widziany prawidłowo.

  Dodano po 9 [minuty]:

  Utworzyłem Administratora i zadziałało. Dzięki za pomoc.
 • #10
  avision
  Level 12  
  Wracam z tematem bo jednak nie działa. Centrala po wyłączeniu nie chce nawiązać automatycznie połączenia z Dloadx. Muszę ręcznie zezwolić z klawiatury uruchomienie downloadingu. Po wejściu w opcję: Stały dostęp DloadX - jest zafajkowana. Działa wszystko do momentu wyłączenia centrali.
 • #11
  avision
  Level 12  
  A może mi ktoś wyjaśnić do czego w ogóle służy ta funkcja:
  Stały dostęp DloadX

  Nie widzę sensu jej działania skoro i tak muszę za każdym uruchomieniem centrali ręcznie włączać na klawiaturze Start downloadRS

  Zafajkowanie jej w opcjach na stałe niczego nie zmienia. Komunikacja pracuje cały czas niezależnie od statusu włączenia.
  Dodam jeszcze że dział techniczny Satela po wymianie zdań na temat działania tej funkcji zamilkł, po zadaniu tego właśnie pytania.
 • #12
  Rysiek2
  CCTV and Stationary Alarms specialist
  Czy zaznaczyłeś "T" w opcjach administratora "Stały dostęp serwisu"?

  Dodano po 6 [minuty]:

  avision wrote:
  A może mi ktoś wyjaśnić do czego w ogóle służy ta funkcja:
  Stały dostęp DloadX


  DloadX nie koniecznie musi komunikować się z centralą "po porcie RS".
  Opcja "Stały dostęp DloadX" zezwala na komunikację zdalną z centralą np. przez sieć internetową, lub modem telefoniczny.

  Ale jeśli ustawisz stały dostęp serwisu to "downloading" będzie aktywny aż do jego wyłączenia na klawiaturze.

  Dodano po 7 [minuty]:

  Jeśli wyłączysz zasilanie centrali to po ponownym jej załączeniu, będziesz musiał wystartować "downloading".
 • #13
  avision
  Level 12  
  Oczywiście włączony mam stały dostęp serwisu i Dloadx w opcjach administratora. Natomiast po przetestowaniu zauważyłem że te ustawienia nie mają żadnego wpływu na pracę po RS z komputerem lokalnie. Trzeba fizycznie przez serwis włączyć Stard downloadRS po każdym uruchomieniu centrali. Z tego co się dowiedziałem jeżeli jest załączona opcja łączność z dloadx to możemy zdalnie (np: po Ethm-1) łączyć się z centralą mimo iż nie mamy dostępu serwisu.(dotyczy to komunikacji zdalnej) Jeżeli mamy określony czas dostępu serwisu to możemy łączyć się centralą do określonego czasu i momentu zapisu danych do flasha lub zdjęcia zasilania centrali co powoduje zakończenie komunikacji Rs(dotyczy to komunikacji po Rs-ie)
  Trochę nie rozumiem tego, że tylko serwis ma prawo włączyć komunikację z DloadX a administrator nie ma takich uprawnień. Za to administrator znowu może udostepniac tę komunikacje serwisowi. Takie masło maślane ale może jest w tym jakas inna ideologia :)
 • #14
  Rysiek2
  CCTV and Stationary Alarms specialist
  avision wrote:
  Trochę nie rozumiem tego, że tylko serwis ma prawo włączyć komunikację z DloadX

  To nie tak. Administrator decyduje czy serwis ma dostęp do DloadX przez ustalenie czasu dostępu serwisu łącznie z tym, że może ustawić stały dostęp.
  Serwis może jedynie ( jeśli administrator go dopuści) aktywować komunikację po RS lub połączyć się zdalnie z systemem.

  Dodano po 3 [minuty]:

  avision wrote:
  Trochę nie rozumiem tego, że tylko serwis ma prawo włączyć komunikację z DloadX a administrator nie ma takich uprawnień. Za to administrator znowu może udostepniac tę komunikacje serwisowi.

  DloadX to program serwisowy, którego opcje i ustawienia nie są projektowane dla użytkownika systemu, dlatego administrator - jako główny użytkownik nie ma dostępu do systemu przez Dloadx, dla niego i innych użytkowników jest program GuardX.
 • #15
  avision
  Level 12  
  To też nie do końca tak działa u mnie. Mimo że hasłem administratora zablokuję dostęp serwisu (wył stałego dostepu jak i czasu dostępu) to hasłem serwisu mogę dalej włączać komunikację po RS.
 • #16
  avision
  Level 12  
  Witam, mam dziwny problem z komuniakcją w DloadX. Podczas uruchamiania najpierw zgłasza się centrala z gotowością do połączenia po czym występuje taki oto komuniakt:
  Centrala INTEGRA 32 - Downloading

  Ustawienia oczywiście są prawidłowe. Dzieje sie to na nowo postawionym systemie. Na tym samym komputerze ze starym systemem działa prawidłowo. Na innym (lapropie) także działa prawidłowo z identycznymi danymi do komunikacji.
 • #17
  dariusz.bembenek
  Stationary Alarms specialist
  Identyfikatory niepoprawne, ponieważ łączysz się z "nowego" systemu. Odczytaj w trybie serwisowym na LCD tzw. Identyfikator DloadX i Identyfikator centrali.
  Wprowadź je do programu (Hasła, numery telefonów, skrót to CTRL+R) i wtedy dokonaj próby połączenia.
 • #18
  avision
  Level 12  
  Nie w tym leży przyczyna. Tak jak pisałem dane do logowania są prawidłowe i zgodne z identyfikatorami. Te same dane wprowadzone do innego komputera działają. W przypadku niezgodnych danych standardowy komuniakt jest troszkę inny:
  Centrala INTEGRA 32 - Downloading
 • #20
  avision
  Level 12  
  To jest dokładnie ten sam program, który działa na drugim systemie bo to jest dokładnie ten sam katalog z programem. Przy starcie komputera wybieram sobie z którego systemu ma startować, starego win7 czy nowo wgranego win7. DloadX staruje z innej partycji ale w obydwu systemach to jest ten sam katalog z programem więc nie może być w innej wersji. Dlatego się dziwię.
 • #21
  Rysiek2
  CCTV and Stationary Alarms specialist
  No to trzeba było tak od razu napisać.
  Musisz zmienić w konfiguracji nowego DloadX katalog danych ( programy nie mogą korzystać z tych samych plików danych central) , przeprowadzić operację exportu pliku tej centrali ze starego systemu i zaimportować plik do nowego systemu lub odczytać dane z centrali ponownie w nowym systemie.
 • #22
  avision
  Level 12  
  Zainstalowałem na czysto DloadX, podałem wszystkie ID, zrestartowałem centralkę i dalej kiszka. Łączność jest ale krzyczy że ID są nieprawidłowe. Na razie się poddaję, dobrze, że przynajmniej chodzi na starym systemie :)
 • #23
  User removed account
  Level 1  
 • #24
  avision
  Level 12  
  Proszę czytać ze zrozumieniem :) Komunikacja działa na każdym innym komputerze oraz na starym systemie obecnego komputera. Nie działa tylko na nowo postawionym windowsie na tym samym komputerze mimo prawidłowo podanych ID. Te same parametry podane na dowolnym innym komputerze działają. Instalacja czysta DloadX.
 • #25
  Rysiek2
  CCTV and Stationary Alarms specialist
  avision wrote:
  Zainstalowałem na czysto DloadX, podałem wszystkie ID, zrestartowałem centralkę i dalej kiszka. Łączność jest ale krzyczy że ID są nieprawidłowe. Na razie się poddaję, dobrze, że przynajmniej chodzi na starym systemie


  Chciałem się tylko upewnić - robiłeś eksport ze starego systemu i import do nowego? Czy plik po imporcie otwiera się w nowym systemie czy nie?
 • #26
  avision
  Level 12  
  Nie wiem do końca jak to zrobiłem ale udało się zaimportować w końcu ustawienia z poprzedniego systemu. Robiłem kilka razy export/import i dopiero za chyba trzecim razem ruszyło. Dzięki.
 • #27
  mareq64
  Level 1  
  Odgrzebuję temat po latach, gdyż miałem identyczny problem po migracji danych centralki. W jednym komputerze, wpiętym do centralki kabelkiem ta została wykryta, dane pobrane i - po wstępnej konfiguracji - zapisane w pliku. Ten plik wyeksportowałem by wpiąć się do centrali z innego komputera (przez ETHM-1) i na drugiej maszynie ujrzałem identyczny komunikat. identyfikatory centrali/DloadX były prawidłowe, sprawdzane 10x.

  Problem tkwił w typie centrali na drugiej maszynie, który jak widać nie zapisuje się w pliku: wystarczy wybrać z menu programu Plik > Konwertuj na... > -> INTEGRA XXX i spróbować znów.