Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Sprzedam] Tonsil/Dynamic Speaker HX70 Super stan! Łódź

endrju.88 01 Wrz 2013 11:25 3375 1
  • #1 01 Wrz 2013 11:25
    endrju.88
    Poziom 7  

Witam.

Przedmiotem sprzedaży jest para kolumn głośnikowych Unitra-Tonsil: Dynamic Speaker HX70.
    Jest to eksportowa wersja popularnych Altusów, charakteryzująca się lepszym wykonaniem oraz brzmieniem (m.in. tunele bass-reflex, wysokotonowy głosnik kopułkowy, ulepszona zwrotnica itd.).

Kolumny są oryginalne, z uwagi na wiek przeszły niedawno profesjonalną naprawę przetworników oraz drobną modyfikację zwrotnic.
    1) głośniki niskotonowe: Tonsil GDN 20/40 8Ohm - wymieniono jedynie zawieszenie górne na oryginalne piankowe Tonsil oraz kopułkę przeciw pyłową (środeczek)
    2) głosniki średniotonowe: Tonsil GDM 10/60 8Ohm - wymieniono membranę wraz z zawieszeniem górnym (pianka+papier) oraz kopułkę przeciw pyłową (środeczek)
    3) głosniki wysokotonowe: Tonsil GDWK 9/80 8Ohm - 100% oryginalne
    4) zwrotnica: wymieniono wszystkie kondensatory na nowe (MIFLEX), pominięto w układzie przełączniki charakterystyk (pokrętła na przedniej ściance) - zbędne, a ich obejście korzystnie wpłynęło na dźwięk
    5) nowe wytłumienie wnętrza - watolina
    Wymiena elementów w zwrotnicach oraz porządne wytłumienie watoliną poprawiły zauważalnie brzmienie kolumn. Profesjonalnie wykonana naprawa głośników nisko i średniotonowych została wykonana na oryginalnych częściach lub dobrej klasy zamiennikach.
    Głośniki wysokotonowe całkowicie oryginalne.

Kolumny sa w nienagannym stanie technicznym. Stan wizualny z uwagi na wiek można określić jako bardzo dobry. Niewielkim mankamentem jest drobne uszkodzenie maskownicy oraz brak jednej plastikowej zapinki. Ponadto jedna z membran niskotonowych ma niewielki zaciek, widoczny w zależności od oświetlenia.
    Poza tym jedynie bardzo drobne obicia lub otarcia. Myślę, że ciężko znaleźć takie kolumny w równie dobrym stanie. Real-foto!

Podstawowe dane:
    moc znamionowa: 60 W
    impedancja: 8 Ohm

Kolumny w ciągłym użytkowaniu. Od nowości w rodzinie! Szykowałem je dla siebie, ale z przyczyn losowych jestem zmuszony sprzedać (zamiast nich kupuję monitory studyjne, których potrzebuje do pracy).

CENA: 350zł/para

Zakup osobisty w Łodzi po uprzednim sprawdzeniu.
    W razie potrzeby mogę dowieźć w promieniu 150km po kosztach paliwa.

e-mail: endrju.88(malpa)o2.pl - preferuję kontakt przez e-mail
    tel. 604089066

ZAPRASZAM!

/posiadam też na sprzedaż: wzmacniacz Unitra WS432 + korektor Unitra FS032 + tuner radiowy Diora AS642 + magnetofon Unitra MDS432 (uszkodzony - mogę dorzucić do pozostałych elementów wierzy w gratisie, jest jakis problem z napędem, poza tym był OK/

Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • #2 03 Paź 2013 08:58
    endrju.88
    Poziom 7  

Sprzedane!!!