Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samson - Po kilku sekundach gaśnie nie pali czesc palnikow

01 Wrz 2013 11:36 4389 7
  • Poziom 12  
    Gazowy przeplywowy podgrzewacz Samson.
    Od 10 miesięcy działał bez zarzutów
    Dzis zapala normalnie z baterii ale po kilku sekundach gaśnie , śmierdzi gazem i zaobsrwowalem ze lewa czesc palnikow nie dziala , stad pewnie śmierdzi gazem.
    Zapewne ma jakiś uklad odcinajacy gaz jeśli stężenie gazu zostanie przekroczone ale jak usunąć usterke niezapalajacych sie palnikow
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Podgrzewacz wymaga przegladu i solidnego czyszczenia. Zalecał bym wyłączyć go i wezwać serwis. Obecny stan jest niebezpieczny!
  • Poziom 12  
    Nawet nie jest specjalnie zakurzony. Serwis wezwe ale myślałem ze dzis coś sam zaradze zeby mieć ciepła wodę
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    metysboski napisał:
    Zapewne ma jakiś uklad odcinajacy gaz jeśli stężenie gazu zostanie przekroczone

Nie ma czegoś takiego.
    Koniecznie wyłącz urządzenie i poczekaj na przyjazd serwisanta.
    Istnieje realne zagrożenie zatruciem lub wybuchem.
  • Poziom 12  
    No i problem rozwiazalem jednak sam.
    Zniechęcony podpowiedziami typu zawolaj serwis rozpocząłem procedurę od najprostszych czynności jak
    WYMIANA BATERII R20 na nowe. I piecyk przestał sie wyłączać.
    Co do Palnikow
    Pali sie tylko połowa ponieważ ten typ podgrzewacza ma fantastyczne rozwiazanie w postaci pokretla z ustawieniami na porę roku i w ustawieniach wiosna-jesień pali sie tylko połowa palnikow bo temperatura wody podawana do wezownicy jest wyższa niż zima gdzie przy ustawieniach pokretlem na ZIMĘ palą sie wszystkie palniki.

Taki więc forum to powstało po to aby problemy rozwiązywać we własnym zakresie i prosze sobie darować wpisy typu ... Zawołać serwis... Bo nie po to to forum istnieje.
    Nalezy zapoznać sie z typem urzadzenia i dopiero wtedy podpowiadać. Gdybym posłuchał kolegi wyszedłbym przed serwisantem na zakończonego debila co ie potrafi sobie baterii wymienić i czytać instrukcji obsługi.
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    metysboski napisał:
    Taki więc forum to powstało po to aby problemy rozwiązywać we własnym zakresie i prosze sobie darować wpisy typu ... Zawołać serwis... Bo nie po to to forum istnieje.

Jest zasada, że nie udziela się porad, które mogą zagrażać użytkownikowi.
    Tak więc kolega daruj sobie swoje uwagi. Możemy Ci podpowiedzieć jak dokonać nastaw, czy co może być przyczyną problemów.
    Nikt nie widząc urządzenia nie ma pewności, że nie zagraża ono Twojemu życiu. Tym bardziej jeżeli piszesz, że gaz leci a płomienia nie ma.

Dodano po 1 [minuty]:

metysboski napisał:
    śmierdzi gazem i zaobsrwowalem ze lewa czesc palnikow nie dziala , stad pewnie śmierdzi gazem.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    metysboski napisał:
    Pali sie tylko połowa ponieważ ten typ podgrzewacza ma fantastyczne rozwiazanie w postaci pokretla z ustawieniami na porę roku i w ustawieniach wiosna-jesień pali sie tylko połowa palnikow bo temperatura wody podawana do wezownicy jest wyższa niż zima gdzie przy ustawieniach pokretlem na ZIMĘ palą sie wszystkie palniki.

Być może że nie jestem na bieżąco, jednak takie rozwiązanie wydaje mi się mało prawdopodobne. Wymagało by to zastosowanie skomplikowanej armatury gazowej... Ale obiecuję, że odrobie zadanie domowe w ,wolnej chwili i sprawdzę.
    piracik napisał:
    Nikt nie widząc urządzenia nie ma pewności, że nie zagraża ono Twojemu życiu. Tym bardziej jeżeli piszesz, że gaz leci a płomienia nie ma.

Pod tym się podpisuję... Tym bardziej, że twój pierwszy post z opisem sytuacji wskazywał na to.
  • Poziom 12  
    Temat można zamknąć i mam nadzieje ze ktoś z niego skorzysta