Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra H - Bład rolki na kierownicy

01 Wrz 2013 11:39 2349 6
  • Poziom 21  
    Witam. Mam mały problem z samochodem Opel Astra III 2007 rok 1,6 .Mam czujnik światła. Mianowicie czasem przestaje mi działać lewa rolka na kierownicy. Prawa zawsze ok. Światła mam ustawione w tryb 5 czyli zapalają się po odpaleniu samochodu. Jeżeli wyświetlacz jest jasny to rolka działa bez zarzutu , jeżeli jednak wyświetlacz jest ciemny rolka przestaje działać i wywala błąd w CIMie. Błąd jest opisany jako - napięcie poza zakresem. Moje pytanie czy ktoś już spotkał się z czymś takim i czy winna jest rolka czy może cos innego?
  • Poziom 26  
    Błąd swiadczy o zbyt niskim napieciu /przerwie w obwodzie
  • Poziom 21  
    Proszę mi powiedzieć jak mogę zlikwidować ta usterkę? Czy jeżeli wykręcę ten panelik z kierownicy i dokładnie wyczyszczę i dam tam preparat do konserwacji elektrycznych rzeczy będzie już dobrze czy niestety jest to poważniejsza sprawa. proszę wybaczyć ale jestem laikiem i będę wdzięczny za każde wskazówki. Dziękuje i pozdrawiam.J
  • Poziom 18  
    Skoro czasem działa a czasem nie a na dodatek jest błąd za niskiego napięcia rozwiązanie wydaje się proste - brak styku, trzeba po nitce do kłębka sprawdzić.
  • Poziom 21  
    Rozumiem. Czyli trzeba wymontować i oddać do ludzi którzy się na tym znają bo niestety ja nie bardzo się znam. Proszę mnie poprawić jeżeli mam zły tok myślenia. Chyba ze szanowni koledzy maja inne rozwiązanie to bardzo proszę o rady. Dziękuje i pozdrawiam. J.

Dodano po 32 [minuty]:

Zastanawia mnie jeszcze cos. Dlaczego jak wyświetlacz jest jasny wszystko z rolka jest dobrze a jak wyświetlacz jest ciemny niestety rolka najczęściej nie działa choć zdarza się ze jest dobrze. Czy jest to związane z napięciem ?
  • Poziom 21  
    Przepraszam ze tak marudzę ale chciałbym jeszcze zapytać. Czy myśli kolega ze to będzie związane z przyciskami - rolka na kierownicy czy raczej gdzieś dalej - mam na myśli słynny moduł CIM. Nie mam typowych objawów uszkodzenia - klakson chodzi tempomat tez nic się nie dzieje groźnego prócz oczywiście niedziałającej rolki na ciemnym ekranie. Moim zdaniem laika uważam ze to broi przycisk ale chciałbym znac zdanie kolegi. Jeszcze raz bardzo dziękuje za porady jestem bardzo wdzięczny. Pozdrawiam. J