Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SanDisk Ultra 32 GB micro SD - Zmniejszenie pojemności i zniknięcie danych

01 Wrz 2013 12:31 2040 1
  • Poziom 9  
    Witam. Nagrywałem Dane GoPro hero na dwie karty pamięci. Toshiba i SanDisk.
    Wszystko było ok, bo odczytywałem te dane na komputerze wcześniej. Chciałem zacząć obrabiać filmy i postanowiłem skopiować dane z obu kart na laptopa.
    Włożyłem najpierw Toshibe do laptopa przez adapter. Skopiowałem na hdd i było ok. Potem wyjąłem Toshibe z adaptera jednak adapter został cały czas w czytniku w lapku i włożyłem SadDiska. Wszedłem na kartę pamięci i widzę 2 foldery jak na Toshibie DCIM i MiSC. Od razy zmieniłem nazwę DCIM na SanDisk, żeby na lapku wiedzieć gdzie jest dany materiał. Wchodzę teraz w folder SanDisk a tam brak jakichkolwiek danych. Wchodzę we właściwości i naglę karta 32 GB zmieniła się na 14,4 GB z czego wolnych niby jest 1,99 GB. W rzeczywistości nagrane na nią jest coś około 20-25 GB. Jak wkładam kartę do GoPro to kamera się zawiesza. Czy jest możliwość odzyskania danych? W grę wchodzą nawet rozwiązania wiążące się z opłatą.

Na razie nie robie z kartą nic, żeby nie namieszać bardziej.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

EDIT//

Z tego co zauważyłem to z folderu MISC zniknął plik card, który jest obecny na Toshibie i na pewno był wczesniej na SanDisku. Obecnie na SanDisku jest plik version, który po otwarciu notatnikiem ma następujące dane:

{
    "info version":"1.1",
    "firmware version":"HD3.01.03.00",
    "wifi version": "3.4.2.18",
    "wifi bootloader version": "0.2.2",
    "wifi mac":"d8:96:85:65:5a:28",
    "camera type":"Hero3-White Edition",
    }
  • Poziom 18  
    Na początek proponuję zrobić pełną kopię karty. Pod linuksem (może być live) poleceniem dd można skopiować całą kartę sektor po sektorze. Pod windows pewnie są jakieś programy służące do tego celu, ale oprócz norton ghost (nie jestem pewien, czy to potrafi) nic mi do głowy nie przychodzi. Potem na karcie można eksperymentować, ale równie dobrze można to robić na wykonanej kopii. Jednej recepty na odzyskanie danych nie ma, trzeba taki plik kopii zwyczajnie zbadać. Mogę spróbować pomóc (również na fizycznej karcie). W razie czego szczegóły na priv.