Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV dla starszej osoby <= 1700PLN

rkoziol7 01 Wrz 2013 13:46 1308 3
  • #1 01 Wrz 2013 13:46
    rkoziol7
    Poziom 7  

Witam,

Moja krewna poprosiła mnie o pomoc w kupnie telewizora. Telewizor na pewno musi mieć wbudowany dekoder DVB-T i mieć powyżej 30 cali (wydaje mi się, że 37 będzie odpowiednie). Krewna jest osobą starszą, stąd też wolałbym, aby telewizor charakteryzował się raczej prostą obsługą i działał stabilnie (bez żadnych zawieszeń, spowolnień systemu itp.). Liczba "bajerów" może być ograniczona, telewizor będzie służył wyłącznie do oglądania telewizji (jak to dziwnie brzmi ;)).

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 5x4m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - przeważnie 1
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? - zza telewizora (i jest to strona południowa, więc grzeje)
    7. Jaki masz obecnie telewizor? - nie mam pojęcia, jakiś stary kineskopowy
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - tylko dekoder DVB-T
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - zwykły sygnał antenowy
    10 .Jakie urządzenia? - dekoder DVB-T
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - prawdopodobnie sporo, jak to u osób starszych
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - matową (bo dużo światła w pokoju)
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - prawdopodobnie seriale w stylu "M jak Miłość" ;), "Wiadomości" etc.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - nie
    16. Preferencje co do marki? - nie
    17. Preferencje co do wielkości? - 37, może 42 cale
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - kiedy działa niestabilnie i się zawiesza
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - po równo
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - około 1600-1700 PLN.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? - nie

Pozdrawiam

• #2 01 Wrz 2013 14:10
    dr.hannibal
    Poziom 22  

Polecał bym Funai, ostatnio testowałem FUNAI 32FL553 (cena 1000zł) i spisywał się lepiej niż o połowę droższy LG czy Samsung.
    Poza tym jeszcze miesiąc temu w NEONET można było kupić telewizory Funai z gwarancją 5lat w standardzie (bez żadnych dopłat). Obecnie jest w ofercie 39" w cenie ok. 1550zł - tylko nie wiem czy ta gwarancja 5lat jeszcze jest aktualna.

• #3 01 Wrz 2013 21:00
    rkoziol7
    Poziom 7  

Hmm brzmi nieźle... gdybym kupował dla siebie, z pewnością rozważyłbym coś takiego. Dla ciotki boję się jednak kupować "wynalazku", wolę chyba coś bardziej znanego producenta. Tak, aby można było zminimalizować ryzyko, że coś będzie z tym TV nie tak. Wiem, że nazwa popularnego producenta nie gwarantuje, że telewizor będzie świetny, ale przynajmniej jego posiadaczka będzie lepiej się czuć :) no i ja będę też spokojniejszy.

Czy ktoś podrzuci jeszcze jakąś inną propozycję?

• #4 03 Wrz 2013 09:00
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Masz aż 4 metry od ekranu,więc kupowanie modelu 32" mija się z celem.
    Zdecydowanie 39" - Sharp 39LE350,Philips 39 PFL 4208, Panasonic 39E6

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson