Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana sygmału z analogowego na cyfrowy.

01 Wrz 2013 15:24 1728 10
  • Poziom 9  
    Witam,
    Mama ma telewizor LG, nie wiem dokładnie jaki model, ale instrukcję obsługi ma dla modeli: 26LC2R+, 27LC2R+, 32LC2R+, 32LC2R+, 26LC3R+, 32LX2R+, 32LE2R+, i jeszcze kilku modeli wymienionych na tej liście, jeśli będzie potrzeba mogę załączyć zdjęcie 1 strony instrukcji obsługi z podanymi wszystkimi modelami telewizorów.
    Sygnał telewizyjny pobiera od operatora telewizji kablowej, a obraz bardzo się pogorszył, kiedy tam zadzwoniła osoba z obsługi powiedziała żeby zmienić odbiór z analogowego na cyfrowy i dzięki temu będzie miała więcej programów telewizyjnych w lepszej jakości obrazu.
    Niestety w opcjach telewizora nie znalazłem takiej możliwości nie wiem jak to przestawić jeśli mogę prosić o pomoc w rozwiązaniu tego tematu był bym bardzo wdzięczny.
    Pozdrawiam
  • Moderator TV
    Pewnie potrzebny będzie dekoder z kablówki- zapytaj ich o to.
  • Poziom 10  
    bogred po co dekoder? Wcześniej kablówka doprowadzała sygnał analogowy więc teraz tym samym kablem idzie cyfrowy. Moim zdaniem trzeba odświeżyć listę kanałów.

Mylę się?
  • Poziom 9  
    Powiedzieli że tylko potrzeba zmienić sygnał, a TV nie ma takiej opcji, dla tego to jest dość dziwne.

Dodano po 7 [minuty]:

Czyli mam raz jeszcze zaprogramować wszystkie kanały?
  • Poziom 34  
    bogred napisał:
    Pewnie potrzebny będzie dekoder z kablówki- zapytaj ich o to.

Niekoniecznie.
    Wszystko zależy od operatora.
    Może mają również niekodowane.
    Pod koniec sierpnia upc wpuściło w kabel 35 niekodowanych programów cyfrowych do odbioru których nie jest potrzebny dekoder tylko telewizor wyposażony w tuner kablowy cyfrowy.

Nie wiemy z usług jakiego dostawcy korzysta pytający ani jaki dokładnie odbiornik posiada.
    Typ odbiornika można odczytać z tabliczki znajdującej się na tylnej ściance odbiornika.

Po symbolach podanych przez pytającego mogę wywnioskować że ten odbiornik wyposażony jest tylko w tuner analogowy więc bezpośrednio odbiór jakichkolwiek programów cyfrowych jest niemożliwy.
  • Poziom 9  
    czy zakup tumera cyfrowego rozwiązał by sprawę, jeśli tak, jaki model tunera kupić?
  • Poziom 33  
    Wszystko zależy od jakiego operatora masz sygnał. Vectra śle sygnał analogowy i cyfrowy, ale odbiór cyfry jest możliwy tylko i wyłącznie za pomocą ich dekodera.
  • Poziom 34  
    markus78 napisał:
    czy zakup tumera cyfrowego rozwiązał by sprawę, jeśli tak, jaki model tunera kupić?

Jak się dowiemy jaki operator dostarcza sygnał to będzie można coś doradzić.
  • Poziom 43  
    Jeśli to UPC, to potrzebujesz zewnętrzny tuner DVB-C (Cablowy), jeśli inne kablówki, to potrzebujesz zewnętrzny tuner DVB-T, albo również DVB-C.
  • Poziom 24  
    Może sprawdź najpierw w danych technicznych tego telewizora, czy obsługuje on DVB-C. Tuner jest potrzebny jeśli nie obsługuje DVB-C.

Skoro konsultantka powiedziała, że wystarczy przełączyć odbiornik z sygnału analogowego na cyfrowy, to wszystko wskazuje na to, że dostępne są niekodowane kanały cyfrowe. Poza UPC sygnału cyfrowego DVB-C nie kodują często małe, lokalne sieci. Ale wszelkie wątpliwości rozwiążą się jeśli podasz co to za operator.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za odpowiedzi, temat zamknięty.