Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV naziemna + cyfra - Jak zsumować i rozdzielić dwa sygnały? Gdzie wzmacniacz?

sidi666 01 Wrz 2013 19:21 795 0
  • #1 01 Wrz 2013 19:21
    sidi666
    Poziom 7  

Witam.
    Jestem całkowicie zielony w tym temacie więc proszę o łopatologiczne wytłumaczenie :)
    Od ściany na zewnątrz budynku biegnie jeden przewód antenowy do gniazdka SAT-TV-Radio w salonie (pomijając to, że tak naprawdę są 4 kable na ścianie ale do salonu monter puścił chyba tylko jeden skoro gniazdko jest SAT-TV-Radio a nie SAT-SAT-TV-Radio). Do tej pory podłączona do kabla była antena sat i dekoder cyfry. Teraz na ścianie zamontowałem kierunkową antenę TV naziemnej i chcę to jako połączyć. Wiem, że muszę kupić sumator/zwrotnicę (np. taki: http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_-_sumator_tv-sat_rs-02m_dctv_R85312.htm),, do zwrotnicy podłącze obie anteny. I teraz co dalej? Od gniazdka zostawię przewód do dekodera cyfry tak jak był. Do wyjścia TV gniazdka podłączyć przewód bezpośrednio do TV. I teraz nie wiem co z zasilaczem anteny naziemnej? Normalnie podłączyć go do przewodu, który idzie do TV? Nic mi się nie spali? Bo przecież dekoder zasila konwerter. Może nie muszę podłączać tego zasilacza, którego dostałem z anteną kierunkową? A jeśli muszę, to czy ten sumator będzie dobry? Przepuści to zasilanie do obu anten? A może muszę kupić inny?

0 0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo