Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips L7.2E - dioda pulsuje. Zaniżone napięcia. Co jeszcze mogę sprawdzić?

12 Mar 2005 15:17 1641 6
 • Level 19  
  Dioda pulsuje.Na wtórnej w rytm pulsowania pojawiają się napięcia zaniżone też pulsujące.Wypięte wszystkie wtórne uzwojenia -pulsowanie bez zmian.Wymieniony -MC44603 ,P6NA60, elki pomierzone opory z wylutowaniem.Uklad nie posiada transoptora jak jest w schemacie.Napięcie na 1 pinie MC oscyluje w rymie pulsowania diody.Zwarcie na wtórnej wykluczone. Co jeszcze mogę sprawdzić bo brak mi pomyslu? Czy do prawidlowego wystartowania przetwornicy potrzebny jest TDA8139?
 • Level 33  
  Witam.
  Elki należy bezwzględnie podstawić,sprawdż diody,jakie masz napięcie po mostku prostowniczym,jęśli poniżej 290V to wymień kondensator.Bez TDA zasilacz powinien pracować.
  Pozdrawiam.
 • Level 19  
  zrobiłem próbę a mianowicie :wtórne uzwojenia wiszą w powietrzu i podczas zwierania któregokolwiek uzwojenia wtórnego minimalnie zwiększa się częstotliwość pulsowania napięcia na pinie 1 MC-ka. Wniosek -zwarcie w transformatorze. Dzięki za zainteresowaniem.
 • Level 33  
  Witam ponownie.
  Wszystkie uzwojenia wtórne nie mogą wisieć w powietrzu,najlepiej aby gałąż zasilająca linię była podłączona,obciążona żarówką,resztę można odłączyć. Co do trafa to raczej na ostatnim miejscu stawiałbym na niego.Może masz gdzieś po stronie wtórnej zwarcie.Sprawdż dokładnie,ta przetwornica jest stosunkowo prosta i nie powinna nastręczać problemów.
 • Level 19  
  Jak pisałem sprawdzone wszystko po pierwotnej,łącznie z podmianą elementów.Dzisiaj spróbuję załatwić trafko i odpiszę o postępie lub klapie.
 • Level 15  
  miałem też uszkodzony trafopowielacz .Przyda sie .lub sprawdź go w innym układzie tv zastępczego ja używam tv Elektron ze skutkami prawidłowej diagnozy .Był nawet taki układ do zrobienia w prasie se
 • Level 19  
  Przetwornica ruszyła z nowym transoptorem i MC.Uszkodzony jest procesor ale klient zrezygnował z dalszej naprawy.temat zamykam.