Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips L7.2E - dioda pulsuje. Zaniżone napięcia. Co jeszcze mogę sprawdzić?

chcz 12 Mar 2005 15:17 1572 6
  • #1 12 Mar 2005 15:17
    chcz
    Poziom 19  

Dioda pulsuje.Na wtórnej w rytm pulsowania pojawiają się napięcia zaniżone też pulsujące.Wypięte wszystkie wtórne uzwojenia -pulsowanie bez zmian.Wymieniony -MC44603 ,P6NA60, elki pomierzone opory z wylutowaniem.Uklad nie posiada transoptora jak jest w schemacie.Napięcie na 1 pinie MC oscyluje w rymie pulsowania diody.Zwarcie na wtórnej wykluczone. Co jeszcze mogę sprawdzić bo brak mi pomyslu? Czy do prawidlowego wystartowania przetwornicy potrzebny jest TDA8139?

0 6
  • #3 13 Mar 2005 21:31
    chcz
    Poziom 19  

zrobiłem próbę a mianowicie :wtórne uzwojenia wiszą w powietrzu i podczas zwierania któregokolwiek uzwojenia wtórnego minimalnie zwiększa się częstotliwość pulsowania napięcia na pinie 1 MC-ka. Wniosek -zwarcie w transformatorze. Dzięki za zainteresowaniem.

0
  • #4 13 Mar 2005 21:52
    Indyczes
    Poziom 33  

Witam ponownie.
    Wszystkie uzwojenia wtórne nie mogą wisieć w powietrzu,najlepiej aby gałąż zasilająca linię była podłączona,obciążona żarówką,resztę można odłączyć. Co do trafa to raczej na ostatnim miejscu stawiałbym na niego.Może masz gdzieś po stronie wtórnej zwarcie.Sprawdż dokładnie,ta przetwornica jest stosunkowo prosta i nie powinna nastręczać problemów.

0
  • #5 14 Mar 2005 10:46
    chcz
    Poziom 19  

Jak pisałem sprawdzone wszystko po pierwotnej,łącznie z podmianą elementów.Dzisiaj spróbuję załatwić trafko i odpiszę o postępie lub klapie.

0
  • #6 14 Mar 2005 11:02
    ainog
    Poziom 14  

miałem też uszkodzony trafopowielacz .Przyda sie .lub sprawdź go w innym układzie tv zastępczego ja używam tv Elektron ze skutkami prawidłowej diagnozy .Był nawet taki układ do zrobienia w prasie se

0
  • #7 13 Lis 2005 09:12
    chcz
    Poziom 19  

Przetwornica ruszyła z nowym transoptorem i MC.Uszkodzony jest procesor ale klient zrezygnował z dalszej naprawy.temat zamykam.

0