Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SMS 50F08EU/07 - Pojawia się błąd E24

mborkowski 01 Wrz 2013 21:57 8655 4
  • #1 01 Wrz 2013 21:57
    mborkowski
    Poziom 7  

Witam,
    Mam taki oto problem. Posiadam zmywarkę BOSCH SMS50F08EU/07. Co pewien czas po uruchomieniu zmywarki (ok.2-3 min.) pojawia się następujący komunikat E24. Dzieje się tak niezależnie od programu prania. Poniżej zamieszczam dwa zdjęcia:
    1. Wyświetlacz po uruchomieniu zmywarki
    2. Wyświetlacz po ok 2-3 minutach.
    Zmywarka stoi przy ścianie pod blatem w kuchni. Czasami program załącza się po kilku wyłączeniach i włączeniach zmywarki. A czasami muszę wysunąć ją nawet 30-40 cm od ściany.
    Podczas kiedy program się rozpoczyna świecą się dwie diody na wyświetlaczu:
    - gwiazdka
    - dwie strzałki
    Po wystąpieniu komunikatu E24 na wyświetlaczy zapala się również dioda przy obrazku "kran".
    Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego dosyć kłopotliwego problemu.
    Bosch SMS 50F08EU/07 - Pojawia się błąd E24 Bosch SMS 50F08EU/07 - Pojawia się błąd E24

-1 4
  • #2 01 Wrz 2013 22:04
    movzx
    Poziom 39  

Jakie wyniki dało wyszukanie kodu błędu w forumowej szukajce?

0
  • #3 02 Wrz 2013 08:44
    mborkowski
    Poziom 7  

Nie wykluczone, że jest to kłopot z poborem wody, być może na etapie podłączenia węża od zmywarki do zaworu. Była też sugestia żeby odkręcić i sprawdzić sitko na wlocie wody. Być może jest zapchane. Odkręciłem i sitko przeczyściłem, ale żeby było ono zapchane to nie powiem. Fakt, nie zrobiłem zdjęcia gdy je czyściłem, a szkoda. Według mnie woda bez problemu powinna być przez nie pobierana do urządzenia.

1
  • #4 04 Wrz 2013 09:51
    iskrownik
    VIP Zasłużony dla elektroda

Na E24 mogą być 2 możliwości; zablokowana pompa spustowa lub jeżeli używane były tabletki to piach zawarty w nich zniszczył ułożyskowanie pompy myjącej.

0
  • #5 04 Wrz 2013 12:42
    mborkowski
    Poziom 7  

W takim razie muszę sprawdzić. Mam nadzieję, że to jednak zablokowana pompa spustowa.

0