Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam programu - Do backupu rozmieszenia plików

GODsaveTHEcat 02 Wrz 2013 03:39 993 5
  • #1 02 Wrz 2013 03:39
    GODsaveTHEcat
    Poziom 11  

Witam. Mam trochę nietypowy problem. Otóż uzupełniam tagi w plikach mp3 o tabele BPM (beat per minute - tępo utworu). Testowałem kilka narzędzi jednak najbardziej dokładny i niezawodny okazał się dla mnie program "Abyssemedia BPM Counter". Fantastycznie liczy bpm jednak ma pewną wadę. Trzeba ręcznie wchodzić do każdego folderu z muzyką, z poziomu programu i dopiero wtedy on oblicza i uzupełnia tagi.
    Innymi słowy muszę wejść do folderu poczekać aż policzy i dopiero potem mogę przejść do następnego folderu. Mam dość pokaźną bibliotekę muzyczną i jest ona dobrze posortowana, stąd olbrzymia ilość folderów, ręczne przeklinanie tego zajęłoby wieki.
    Dlatego wpadłem na pomysł by tymczasowo przenieść wszystko pliki mp3 do jednego folderu, uruchomić program, a kiedy skończy pracę cofnąć przeniesienie. Jednak Windows7 niezbyt ze mną współpracuje w tej kwestii. Potrzebuję jakiegoś programu który zapamięta rozmieszczenie plików i po operacji przeniesienia do folderu automatycznie odtworzy je. Nazwy plików nie zmienią się, ale edycja tagu pewnie zmieni ostatni czas modyfikacji pliku i być może rozmiar.
    Niezbyt wiem pod jakim hasłem szukać takiego programu o ile coś takiego w ogóle istnieje. Dlatego proszę o pomoc.

Pozdrawiam

0 5
  • #2 02 Wrz 2013 07:16
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Windows 7 będzie współpracował tylko trzeba umieć z nim pogadać :D
    Łącza symboliczne powinny załatwić sprawę.

mkdir %tmp%\GODsaveTHEcat && for /r X:\BibliotekaMP3 %a in (*.mp3) do @mklink %tmp%\GODsaveTHEcat\%~nxa %a

X:\BibliotekaMP3 <- nadrzędny folder z *.mp3
    %tmp%\GODsaveTHEcat <- folder do 'obróbki' przez Twój programik.

BTW: nazwy plików przydałyby się unikalne skoro chciałeś je wrzucić do jednego 'wora'

0
  • #3 02 Wrz 2013 10:01
    GODsaveTHEcat
    Poziom 11  

Dzięki ale niestety nie zadziałało, wpisałem w konsoli

Cytat:
    mkdir %tmp%\robmp3 && for /r D:\MP3 %a in (*.mp3) do @mklink %tmp%\robmp3\%~nxa %a

gdzie %tmp%\robmp3 to folder tymczasowy, a D:\MP3 to lokalizacja mojej biblioteki.

W folderze pokazał się tylko skrót do jednej piosenki, a w konsoli ciąg komunikatów "Składnia polecenia jest niepoprawna". W dodatku BPM Counter nie rozpoznaje tego jednego skrótu jako mp3 (choć ma takie rozszerzenie, a raczej jego nazwa kończy się na .mp3), po prostu go nie widać w programie. Nie ukrywam ze praca w konsoli to dla mnie czarna magia. Raczej wszystkie pliki mają unikalną nazwę bo jest w nich nazwa albumu, tytuł i numer.

0
  • #4 02 Wrz 2013 10:24
    Mr_Unk
    Poziom 17  

A podchodząc od 2 strony - czy tego BPM Countera nie da się z poziomu konsoli odpalić i w ten sposób zautomatyzować proces ? Może poszukaj innego narzędzia chodzącego z konsoli zamiast robić sajgon na dysku.

0
  • #5 02 Wrz 2013 10:41
    GODsaveTHEcat
    Poziom 11  

Testowałem już kilka narzędzi i tylko 2 jak na razie dają jako tako radę. Tylko że maja ten problem z folderami. Reszta robi mi jakieś bzdury i 1/3 plików zapisuje z błędnym BPM. Próbowałem teraz wejść do zapisanych wyszukiwań plików mp3. Program widzi je jako folder, widzi ich zawartość (inne foldery w nich) ale samych plików mp3 już nie :-(

0
  • #6 02 Wrz 2013 10:46
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Pewnie chodzi o spacje w nazwach plików. Usuń folder tymczasowy.
    mkdir %tmp%\robmp3 && for /r D:\MP3 %a in (*.mp3) do @mklink "%tmp%\robmp3\%~nxa" "%a"

Wersja z łączami stałymi:
    mkdir %tmp%\robmp3 && for /r D:\MP3 %a in (*.mp3) do @mklink /h "%tmp%\robmp3\%~nxa" "%a"

0