Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother HL-2030 - dziwnie zacina papier

rodick 02 Sep 2013 11:41 3681 8
    rodick
    Level 11  
    Drodzy eksperci,
    Mam problem, ktory chyba u zadnego z forumowiczow nie wystapil, przynajmniej nie znalazlem podobnego opisu.

Drukarka jest ciagle na firmowym bebnie i tonerze - nic nie bylo wymieniane. Ktoregos dnia po wyjeciu kasety z tonerem i ponownym wlozeniu zaczely sie problemy. (niewiem byc moze to tylko zbieg okolicznosci i kaseta nie ma tu nic do rzeczy.)
    Drukarka jesli bierze papier z podajnika zacina druga kartke papieru w taki sposob ze ledwo mozna ja wyciagnac /tylko od tylu/. Sytuacja sie powtarza niezaleznie od ilosci drukowanych stron - takze jesli ma drukowac tylko 1 strone - pobiera i zatrzymuje w srodku drugi arkusz!

Wszystko sprawdzilem na oko... preczyscilem to co moglem, stosowalem rozne kody do resetu pamieci, tonera itp... nic nie daje.
    Uwaga - drukarka pracuje bez zarzutu jesli ustawi sie ja na podajnik reczny.

Ktos madry pomoze?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    dr.master
    Level 38  
    Jaki przebieg ma drukarka?

Na moje oko rolki pobierające są zużyte i wymagają wymiany, sprawdzić też można flagę czujnika wyjścia z fusera.
    rodick
    Level 11  
    Przebieg z pewnoscia jest niewielki - drukarka tak jak pisalem ciagle jest na startowym tonerze - jest uzywana sporadycznie. /teraz nie mam mozliwosci sprawdzenia/.
    Ten czujnik wczoraj sprawdzalem i na moje oko jest OK. Na marginesie jak mozna go sprawdzic? - to kawalek plastiku ze sprezynkami, wszystko jest nic nie jest ulamane, sprezynka odbija.

A co rolek... chodzi o te gumy na rolkach czy caly mechanizm?
    dr.master
    Level 38  
    Chodzi o rolki, które jeśli są zużyte/sparciałe nie pełnią swojej funkcji jak powiny.
    rodick
    Level 11  
    Roleczki napewno nie sa sparciale cz ycos w tym stylu...przy okazji czyszczenia sprawdzale i sa jak nowe.

Gdzies wyczytalem, ze to moze byc problem jakiegos formattera /elektromagnesu/, ktory dostej sygnal do pobierania kartek.???

Podobno mozna sie do niego dostac po zdjeciu lewej str. obudowy.
    rodick
    Level 11  
    ok, dzieki bede grzebal
    slajas
    Level 21  
    zapewne klei się stopka elektromagnesu poboru papieru do gąbki patrząc od przodu drukarki po lewej stronie jest oczywiscie po zdjęciu obudowy wystarczy zerwać gąbkę i po sprawie będzie trochę głośniej pykać
    dr.master
    Level 38  
    Polecam taśmę dwustronną i nakleić jednak jakąś gąbke, gdyż użytkowanie bez tej tego kawałka gąbki jest głośne i nieprzyjemne dla ucha.
    zibi278
    Level 2  
    Witam, potwierdzam, że przyczyną jest gąbka. Po odklejeniu jej drukarka ruszyła bez problemów.