Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kindle 3 - Kindle 3 - ładowarka usb, płyta główna

02 Wrz 2013 11:53 3501 3
  • Poziom 2  
    Drodzy!

Zakupiłam czytnik Kindle 3 Keyboard , niestety via Allegro, używany. Wg opisu oczywiście sprawny.

Kindle dotarł, w ogóle się nie włączał (kto wysyła rozładowany czytnik, jeśli ponoć model 3 ma długowieczną baterię?).
    Ładowałam kabelkiem USB przez komputer - zero reakcji.
    Ładowałam ładowarką uniwersalką z wejściem mini USB z gniazdka - zero reakcji.

Założyłam spór na Allegro, odesłałam czytnik.

Pan-sprzedawca odpisał:

Cytat:
    Czytnik wrócił do mnie ze spaloną płyta główną. Absolutnie nie powinienem uznać takiej reklamacji, ładowarki do Kindla maja 850mA...pani przez telefon powiedziałą że podpiełą na kilka godzin do ładowarki telefonu znacznie wyższych parametrach prądowych (BLACKBERRY pokaż mi ładowarke tej firmy z właściwymi parametrami).... i dostałem trupa z powrotem z wielkim HALO!!!żądaniami itd.! Powinienem zrobić pełna ekspertyzę prądową napięciowa i pokazać upaloną płytę główną! Czytnik ma nową płytę główną i nr seryjny jak na foto Jeśli ponownie wróci do mnie w takim stanie, nic już nie wymieniam! Spalisz Kindla ponownie...to nawet już do mnie kobieto nie pisz! W dniu dzisiejszym odesłałem sprawne urządzenie na adres ten sam co wcześniej - jak w formularzu opcji dostawy. Na tym sprawę zakańczam.\ Wszystko udokumentowane na foto w załącznikach.

Moje pytanie:

Czy to możliwe, czy sposób ładowania wpłynął na uszkodzenie płyty?
    Czy też od początku sprzedawca wysłał zepsuty czytnik?

Z góry dzięki!
  • Poziom 10  
    Moje zdanie: jako, że microUSB, to standard, nie można upalić sprzętu podpinając "za mocną" ładowarkę.
    Prąd znamionowy ładowarki nie ma tu nic do rzeczy jako, że układ ładujący pobiera tyle prądu ile potrzebuje, do pewnej granicy ( a układ ten jest wbudowany w baterię, czasem - rzadko - w samo urządzenie).
    Zatem twierdzenie sprzedawcy, że wysłał sprawne urządzenie, a Ty je zepsułaś, jest w najlepszym razie nieuctwem, w najgorszym zaś próbą wyłudzenia kasy od naiwnej osoby.
    Podaj Panu linka do tej dyskusji (mam nadzieję, że dyskusja się rozwinie, a Pan Sprzedawca będzie miał dość jaj, żeby się tu odezwać) i powiedz, że sprawę skierujesz na drogę sądową (oczywiście powiadomiwszy najpierw Allegro), jak sprawę o oszustwo.
    Wysłanie Ci sprawnego czytnika nie zmienia faktu, że nastąpiła próba oszustwa (trzy oznaki są: wprowadzenie w błąd i narażenie innej osoby na stratę majątku w celu uzyskania korzyści majątkowej).
    Każdy prawnik chętnie to weźmie, bo łatwe pieniadze. :)

Życzę sukcesów!
    Wojtek
  • Moderator Programowanie
    Trochę dziwny ten sprzedawca.
    Wymienił "uszkodzoną" płytę główną w "używanym" urządzeniu? Na sprawną? To miał więcej tych "używanych" urządzeń na "przeszczepy" czy jak?
    Bardzo dziwne zachowanie.
    Nie znam tego sprzedawcy, ale na 90% nie zrobił dokładnie nic, tylko rozebrał urządzanie i zrobił kilka fotek, żeby nie zawracać mu głowy z kolejnym "uszkodzeniem". Nie chcę być złym prorokiem, ale najprawdopodobniej kolejne urządzenie dotrze uszkodzone dokładnie tak jak poprzednie. A właściwie nie "tak samo", tylko będzie to dokładnie to samo urządzenie.

A tak jak kolega przede mną powiedział; podłączenie ładowarki z większą wydajnością prądową NIE ma prawa zaszkodzić żadnemu urządzeniu. Każdy kto stwierdzi coś innego jest albo "elektronicznym analfabetą" albo oszustem.

Można taką ładowarką uszkodzić coś, ale pod warunkiem, że sama ładowarka jest niesprawna. Ale wtedy każde urządzenie do niej podłączone "odejdzie w zaświaty" pokazując tylko chmurkę dymu. Natomiast takie uszkodzenia ładowarki są niezmiernie rzadkie, zwłaszcza w ładowarkach dodawanych do markowego sprzętu, a tutaj mówimy o ładowarce Blackberry, prawda?
  • Poziom 2  
    Wspomnianą ładowarką był ładowany inny kindle oraz telefony: Blackbery, Nokia, SE Xperia i nie tylko.
    Przecież celowo większośc urządzeń ma teraz wejście mini USB, żeby zunifikować ładowarki...

update po godzinie 17:

Kurier przyniósł kindla w bąbelkach, uwieczniłam rozpakowania i uruchomienie, o dziwo działa..

Coś mi się zdaje, ze to zupełnie inny egzemplarz