Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PHILIPS 26PFL3606H/58 - Słaba jakość dvb-t

02 Wrz 2013 16:37 1728 1
  • Poziom 1  
    Witam.

To mój pierwszy post na tym forum. Zalogowałem się, bo nie mogłem nigdzie znaleźć odpowiedzi na mój problem (chyba, że źle szukałem).

Mieszkam we Wrocławiu na 8 piętrze bloku. Z balkonu widzę Ślęże, bez żadnych przeszkód na drodze, w odległości ok. 30 km.

Mój problem pojawił się pod koniec kwietnia tego roku (wtedy chyba zwiększali moc nadajników na Ślęży). Do tego czasu odbierałem programy naziemnej telewizji cyfrowej praktycznie bezproblemowo (słabo odbierał jedynie polsat sport news - częste zrywanie obrazu, itp) na zwykłej antenie pokojowej położonej koło telewizora z wbudowanym dekoderem - PHILIPS 26PFL3606H/58.
    Pod koniec kwietnia jakość sygnału cyfrowego znacząco spadła (w skali do 100 waha się od 0 do 30, siła jest na poziomie 100), tak że oglądanie jest niemożliwe.
    Do końca lipca jeszcze mogłem oglądać analogowe TVP1 i TVP2, ale w momencie wyłączenia w ogóle sygnału analogowego zostałem bez telewizora.
    Po przeczytaniu kilku postów na tym forum postanowiłem zakupić nową antenę i kabel antenowy. Wybrałem antenę zewnętrzną DIPOL 19/21-69 z symetryzatorem.
    Po zamontowaniu i podłączeniu do telewizora NIC się nie zmieniło.
    Wtedy dopiero wpadłem na pomysł żeby pożyczyć zewnętrzny dekoder do telewizji cyfrowej i podłączyć go do mojego telewizora. Okazało się że wszystkie programy odbiera bez zarzutów (nawet po podłączeniu starej anteny wewnętrznej).

Czy możliwe jest, że uszkodził się wbudowany w telewizor dekoder DVB-t? Czy może trzeba coś zmienić w ustawieniach telewizora? ( nie pomaga ponowna instalacja telewizora dostępna w opcjach ani ponowne wyszukiwanie programów).
  • Poziom 43  
    Skoro jest tak jak piszesz to logiczne, że winny TV. Na wszelki wypadek sprawdź go u kogoś innego.