Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes w-140 (automat). Ile AFT wchodzi do automatycznej skrzyni w-140?

c280 12 Mar 2005 16:46 5181 9
  • #1 12 Mar 2005 16:46
    c280
    Poziom 27  

poszukuję informacji -ile ATF wchodzi do automatycznej skrzyni w-140 rok 1992 silnik 3.5 turbodiesel.

0 9
  • #2 12 Mar 2005 19:06
    Oscar
    Poziom 12  

Niezapomnij o spuszczeniu oleju z konwertera więcej wyleciało niż ze skrzyni :) ,a potem wlałem 3 litry odpaliłem motor dolewałem do chyba 4,5 l i potem jazda próbna na rozgrzanie i sprawdzanie i dolewanie ,niepamietam dokładnie ile weszło. ma być na połowie między min a max przy rozgrzanym silniku i skrzyni do min 80C trzeba kawałek śmignąć rzeby rozgrzać

Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #3 12 Mar 2005 19:49
    tomekb
    Poziom 25  

witam
    czy to auto nie ma bagnetu????????????
    w automatach nie mozna pozwolić sobie na eksperymenty typu wlej 3 a potem 2 bo skrzynie padnie
    do tej skrzyni wchodzi 4.85 l płynu ATF
    trzeba zlać olej na gorąco najlepiej zostawić auto na całą noc
    ja zwykle odkreca miske i sprawdzam czy nie ma jakić opiłków i zanieczyszczeń
    pozdro
    T

Dodano po 21 [sekundy]:

witam
    czy to auto nie ma bagnetu????????????
    w automatach nie mozna pozwolić sobie na eksperymenty typu wlej 3 a potem 2 bo skrzynie padnie
    do tej skrzyni wchodzi 4.85 l płynu ATF
    trzeba zlać olej na gorąco najlepiej zostawić auto na całą noc
    ja zwykle odkrecam miske i sprawdzam czy nie ma jakić opiłków i zanieczyszczeń
    pozdro
    T

0
  • #4 13 Mar 2005 09:43
    c280
    Poziom 27  

Dzięki za info. druga odpowiedż bardziej konkretna chocież zastanawia mnie trochę mała ilość płynu(w c-klasie mam chyba ok 6l).Czy w W-140 ATF spuszcza się również z konwentera(czy jest śruba spustowa) czy tylko ze skrzyni?

0
  • #5 13 Mar 2005 12:13
    tomekb
    Poziom 25  

witam
    jak napisał mój przedmówca należy zająć sie konwerterem i wtedy faktycznie może to być 6 litrów ja podałem te dane z tabeli widocznie brali pod uwaqę to ze może troche płynu zostać
    prawde mówiąc nie miałem takiego grzmota na warsztacie i nie chcę tutaj wprowadzać jakiś nieścisłości
    pozdro
    T

0
  • #6 13 Mar 2005 12:14
    Gerri
    Spec od Mercedesów

tomekb napisał:

ja zwykle odkreca miske i sprawdzam czy nie ma jakić opiłków i zanieczyszczeń

Myślałem, że miskę ściąga się po to, żeby wymienić filtr....

Wymiana filtra to jest KONIECZNOŚĆ!!!!!

Podaj VIN lub typ skrzyni, jeżeli będzie aktualne, to jutro podam dokładną wartość. Coś mi się wydaje, że w tym modelu były dwa rodzaje skrzyń biegów.

Pzdr. Gerri

0
  • #7 13 Mar 2005 12:32
    tomekb
    Poziom 25  

sorry Geri ma rację a
    wcale o tym nie zapomniałem uwazałem to za podstawową sprawe podczas wymiany płynu

Dodano po 1 [minuty]:

sorry Gerri ma rację
    a wcale o tym nie zapomniałem, uwazałem to za podstawową sprawe podczas wymiany płynu niewymagającą komentarza

0
  • #8 18 Mar 2005 20:23
    tygrys200
    Poziom 10  

Witam! Według info-techu wchodzi 6.2 litra
    Jezeli skrzynia po remoncie to 7.3 l
    Pozdrawiam

0
  • #9 18 Mar 2005 22:54
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Witam.
    Dokładnie to (wg dokumentacji serwisowej) wysłałem C-280 parę dni temu na priv, ale chyba wyjechał do Australii, bo nie daje znaku życia. ;)

0
  • #10 19 Mar 2005 07:51
    c280
    Poziom 27  

ATF wymieniony ale skrzynia i tak nie chodzi prawidłowo.

0