Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fujitsu-Siemens - Klawiatura przestaje być wykrywana podczas ładowania systemu

xardas97 02 Sep 2013 18:34 1353 7
    xardas97
    Level 20  
    Witam.
    Komputer włącza sie, przechodzi post messagy(jeszcze wtedy klawiatura działa), gaśnie numlock, klawiatura przestaje działać, myszka to samo, pokazuje się menu wyboru rozruchu systemu (tryb awaryjny etc), i nic dalej nie mogę zrobić. Klawiatura pod ps2 myszka pod usb.
    Co robić? Resetowałem bios, nie pomogło.
    Modelu płyty nie pamiętam, jednakże sądzę że nie ma to większego znaczenia.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    jakub_bystrzycki
    Level 13  
    W trybie awaryjnym też masz te objawy ? Jeżeli nie to by oznaczało wirusa.
    xardas97
    Level 20  
    nie mam jak wejść do trybu awaryjnego, i na pewno nie jest to wirus, bo nawet system nie zdąży się załadować, klawiatura nie działa.
    Mam dziwne wrażenie, że klawiatura przestaje działać, gdy post messagy przelecą, i komputer zaczyna czytać dane z dysku, aby zbootować system.
    RADU23
    Moderator of Computers service
    xardas97 wrote:
    Resetowałem bios, nie pomogło.

W jaki sposób?.
    Wyjmij baterię od bios'u na 20 minut (rób to przy zupełnie odciętym zasilaniu)), następnie włóż ponownie.
    Zamieść zdjęcia bios'a odnośnie ustawień PS2/USB.
    CamerDisco
    Level 24  
    "Modelu płyty nie pamiętam, jednakże sądzę że nie ma to większego znaczenia. "

To jest dział hardware, każdy MUSI podać pełną specyfikację komputera wraz z zasilaczem jeśli chcesz uzyskać jakoś pomoc.
    jakub_bystrzycki
    Level 13  
    A masz możliwość zrobienia bootowalnego pendriva z Linuxem? bo jak tak to miał byś jasność co do tego czy to system .
    Mercuzz
    Level 2  
    Jezeli nie znasz swojej plyty sciagnij program Everest, on pokaze Tobie caly hardware jaki posiadasz. A co do problemu ostatnio mialem to samo lecz klawiatura byla pod USB, pozyczylem od kolegi pod PS2 i wszystko dziala. Jak kolega wyzej sproboj z ta bateria. A co do klawiatury ps2 w biosie ustaw na ANY KEY, powinno pomoc.
    CamerDisco
    Level 24  
    Takie pytanie, skoro bez klawiatury Ci się odpala, to powinno odliczać za ile samo odpali komputer z wybranej opcji podstawowej, nie masz tego ?