Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Calormatic VRC 430 - Przebudowa instalacji grzewczej na 2 obiegi

marcinuk 02 Wrz 2013 20:41 1269 0
    marcinuk
    Poziom 9  
    Witam,
    Dwa lata temu uświadomiono mnie na tym forum, że mam źle zaprojektowaną instalację grzewczą w domu. Mam podłogówkę i grzejniki na dwóch kondygnacjach sterowane za pomocą jednego obiegu grzewczego modułem CM 430 + pogodówka (brak sprzęgła hydraulicznego).
    Obecnie postanowiłem doprowadzić instalację do porządku tzn. przerobić ją na 2 niezależne obiegi (grzejniki i podłogówka niezależnie działające) oraz dołożenie sprzęgła oraz zaworów trójdrogowych mieszających z siłownikami na każdy obieg. Moduł CM 430 (obecnie zamontowany w kotle) wyniosę do salonu (parter), na poddaszu zamontuję do sterowania drugim obiegiem moduł VR 90 i oczywiście do rozbudowy CM 430 o drugi obieg moduł VR61. Mam mały problem, gdyż poprzeni instalator montując mi CM 430 w kotle zagubił mi cokół do zamontowania CM 340 na ścianę. Przebrnąłem to zamawiając w serwisie Vaillant taki cokół.
    Moje pytania są następujące:
    - czy stosując takie moduły i zawory trójdrogowe mieszające z siłownikiem do obu obiegów będę mógł w pełni niezależnie ustawić krzywe grzewcze i temperatury zadane dla każdego z obiegów (podłoga i grzejniki)??
    - czy zamówiony przeze mnie cokół naścienny posiada jakiś element łączący płytkę drukowaną modułu z gniazdem do podłączenia kabla 2 żyłowego będącego w cokole naściennym, bo żadnych wystających bolcy z płytki CM 430 nie widzę poza tymi które łączą go obecnie z kotłem. Natomiast w VR 90 są takie 2 krótkie bolce co łączą płytkę z gniazdem do podłączenia przewodu 2 żyłowego sterującego??
    Mam nadzieję, że nie zagmatwałem zbytnio, a jeśli tak to mam nadzieję że znajdzie się osoba mająca fachową wiedzę, która domyśli się o co mi chodzi. Ja jestem laikiem i wiedzę o instalacjach hydraulicznych nabyłem tylko czytając co do mnie piszą ludzie z tego forum.
    Pozdrawiam,
  • Computer ControlsComputer Controls