Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki bas do eltrona 100 .Jak porasować moc

=fish= 12 Mar 2005 17:22 1218 12
  • #1 12 Mar 2005 17:22
    =fish=
    Poziom 2  

chciałbym się dowiedzieć jaki dobrać głośnik basowy do eltrona 100 myślałem o samochodowym boschmannie 300rms co wy na to . a może wiecie jak podrasować moc poczciwego eltrona.

0 12
  • #2 12 Mar 2005 17:36
    janek11389
    Poziom 42  

Witam! Zmień trafo i elektrolity, podnosząc napięcie na 2x50V będzie 200W, da sobie radę.
    Pozdrawiam

0
  • #3 12 Mar 2005 20:32
    micho a
    Poziom 35  

nie no a ile masz kasy ?? buszmen ma małe spl i nie wiem czy 100 wat mu styknie 200 może jak podrasujesz

lepiej tonsil np gdn 30/80/2 albo np stx gdn30-100-4 ae stxc a

0
  • #4 13 Mar 2005 13:31
    raveczek
    Poziom 11  

Z podnoszeniem napiecia na trafie to b.dobry pomysł a do boszmana na 100% lepszy tonsil nawet ten co jest w nim orginalnie jak mu zmienisz cewy na alu. ja ma jeszcze 30W na 2x30cm. Dałem mu po 100W przy 8Ohm bo 4Ohm pograły na imprezie tylko 3h.

0
  • #5 19 Mar 2005 16:10
    =fish=
    Poziom 2  

no dobra ale jak podnieść napięcie na tym trafo i co to jest

Dodano po 7 [minuty]:

a tak znaczne podniesienie mocy niewpłynie na żywotność eltrona

0
  • #6 19 Mar 2005 16:28
    plik4
    Poziom 26  

ludzie wy chyba nie wiecie jakie 100 W jest w tym eltronie i nie porownojcie samochodziwej mocy do tej !!!

0
  • #8 19 Mar 2005 17:44
    plik4
    Poziom 26  

nie ale chodzi mi oto ze piuszecie podlacze eltrona 100 (wzmacniacz estradowy) pod glosnik samochodowy. To smiechu warte glosnik samochodowy który wytrzymal moc taka jaką daje ten wzacniacz musial by miec z 1000 W R.M.S. Ja nie chce sie klucic z nikim (odrazu zastrzegam) tylko przestrzegam bo podktecicie eltrona podlaczycie pod taki wzmacniacz i po 10 min glosnik do wymiany. A tak co do krecenia eltronów to sa tam Tranzystory tesli KD502 (o il epamietam) lub jakies ruskie (chyba) 2n3055. Spotkalem si eraz z takimi raz z takimi tyle ze na tych drugich byl mocniejszy bo trzebalo go ukrucac jak gral z inna setka. Co do zurzycia to jeden tranzystor ma moc potencjalna okolo 120 W (tyle ile sie da wyciagnac z nich) jest ich 4 wiec latwo policzyc ze 500 W moze wyjsc tylko trafo nie wytrzyma wtedy. Bo jak jest eltron 100U to z sieci ciagnie 600W a jak by bylo 500W to dopiero pobor mocy.

0
  • #9 19 Mar 2005 21:50
    micho a
    Poziom 35  

ja też nie chce sie kłócić więc bez urazy ale straszne bzdety piszesz :D

tam był kd503 w 100u w zwykłm 100 były jakieś rca

żle liczysz nie wyciśniesz z tych tranzystorów 120 wat wyparują to że mają 120 maksymalnej to nie znaczy żę wytrzymają ( chyba żę miedziany radiator i chłódzenie wiatrakiem :D)

eltron 100u 600 wat z sieci człówieku !!!!!!!!!! skąd to wytrzasłęś on ma trafo 150 wat czyli ciągnie jakieś 180 maximum 600 to na zwarciu kabla sieciowego chyba :D

nie miałeś w rekach buszmena to sie nie odzywaj te głósniki z reguły mają niskie spl i duże wychylenie i jak na nim 300 pisze to 300 rms wytrzyma spokojnie

0
  • #10 19 Mar 2005 22:31
    plik4
    Poziom 26  

bla bla bla ty chyba nigdy eltron anie miales ani jak ty go nazywasz buszmena. Podlaczalem tube na tej firmy 300 W glosniku pod ten wzmacniac i nie moglem wziąsc na 4 na potencjometrze bo pierdzial a przy 5 obijal sie o nadbiegunnik karakasem. Wiec co by bylo jak bym wziol na ful. Aha tub abyl adobiero co kupiona w mejscowym sklepie caraudio. Dzis sprawdzilem z wlasnej ciekawosci ile zlopie eltron z sieci i przy uderzeniu basuu wyszlo mi 2,53A przy 222 V to wychodzi pare wat.

I zastrzeglem odrazu ze nie bede sie klucil a ty bardzo chcesz.

Dodano po 0 [sekundy]:

bla bla bla ty chyba nigdy eltron anie miales ani jak ty go nazywasz buszmena. Podlaczalem tube na tej firmy 300 W glosniku pod ten wzmacniac i nie moglem wziąsc na 4 na potencjometrze bo pierdzial a przy 5 obijal sie o nadbiegunnik karakasem. Wiec co by bylo jak bym wziol na ful. Aha tub abyl adobiero co kupiona w mejscowym sklepie caraudio. Dzis sprawdzilem z wlasnej ciekawosci ile zlopie eltron z sieci i przy uderzeniu basuu wyszlo mi 2,53A przy 222 V to wychodzi pare wat.

I zastrzeglem odrazu ze nie bede sie klucil a ty bardzo chcesz.

0
  • #11 20 Mar 2005 07:25
    janek11389
    Poziom 42  

[quote="plik4"] Dzis sprawdzilem z wlasnej ciekawosci ile zlopie eltron z sieci i przy uderzeniu basuu wyszlo mi 2,53A przy 222 V to wychodzi pare wat.
    Dodano po 0 [sekundy]:

Witam! Bardzo dobrze Kolego, że zrobiłeś pomiar poboru prądu z sieci, przy uderzeniu tego basu, ale czy zrobiłeś w tym czasie i pomiar na wyjściu tego wzmacniacza?, Może w tym czasie nie było 100W, na wyjściu, tylko, np. 300W, sprawdź to?, Bo być może kolega Micho ma rację, a jestem pewien, że ją ma. Co to znaczy, że mamy nie porównywać mocy wzmacniacza samochodowego, do estradowego?, Moc jest mocą, tak jak kilogram, czy centymetr, czy też litr, a czy to nasza wina, że ten samochodowy, wzmacniacz, jest po prostu oszukany?, Albo, że na głośniku zamiast stu wat, pisze 300W, więdz nie miej pretęsi do tego normalnego i nie oszukanego sprzętu, tylko do tego oszukanego.
    Pozdrawiam

0
  • #12 20 Mar 2005 10:39
    plik4
    Poziom 26  

Hmmm.. Wiadomo ze przy wyjsciu przy basie bedzie dawal wiecej mocy niz moze a trafo wytrzyma poniewaz w zasilaczu sa poterzne kondy ktore nadrabiaja.

Janek to ja mam takie pytanko bo bylem na zlocie caraudio i tam byl niejeden samochod z moca audio powyzej 5000W. Wedlog mnie to jest paranoja bo jakby dal kolumn estradowych ktore by mialy moc 5000W i wcisnol by do auta to z tego samochodziku zrobila by sie pilka z kolami. Nawet logicznie dlaczego w klubach maja naglosnienie profesjonalne zajmujace tyle miejsca a nie postawia jednego samochodu z audio 10000W jaka oszczednosc miejsca by byla. Ciekawe co by bylo jak bys podlaczyl taki glosnik typu JBL GTI 15 pod wzmacniacz estradowy Yamaha P-3200 (po zmostkowaniu ma 800W) rowno tyle co rms Jbl'a gwarantuje ze glosnik po chodzil by 5 min i zdechl. A co dopiero przy mocy 5000W jak podaje max.

Nie mowie ze nie macie porównywac mocy wzm estradowego do wzm samochodowego. Tylko przestrzegam bo takim eltronem 100 spalicie spokojnie glosnik samochodowy o mocy 400 rms.

0
  • #13 20 Mar 2005 11:31
    Banasiewicz02
    Poziom 31  

dokładnie :) ja taki głośniczek 400watt samochodowy 38cm średnicy spaliłem zwykłym stu watowym wzmacniaczem estradowym (nie eltronem toto nawet eltronowi do pięt nie dorasta) i głośniczek płonął żywym ogniem a ciekawe co by było jakby dostał prawdziwe 100 waciszy z eltrona :]

0