Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowniki silnika,abs, moduły komfortu, diagnoza i naprawa

02 Wrz 2013 23:32 8745 25
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 39  
    ogorek350ts napisał:
    Co o tym sądzicie?
    Sądzimy że to bardzo dobry pomysł że chcesz posiąść taką wiedzę.
  • Poziom 18  
    Rozwinę temat...

najpierw proponuję poznanie gramatyki i pisowni języka polskiego.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Jeżeli chcesz się nauczyć naprawiać to musisz zacząć uczyć się elektroniki.
    Nie wyobrażam sobie bez tego naprawy jakiejkolwiek "elektroniki" czy to w aucie czy w sprzęcie RTV.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Nie wiem jak Ci tu pomóc, o czym napisać.
    Musisz kupi jakąś książę do elektroniki, poznać podstawowe elementy, ich budowę, zasadę ich działania, do czego służą.
    Możesz nawet przeglądać schematy np z działu DIY na tym portalu. W ten sposób można też zobaczyć do czego służą i jak można wykorzystać różnego rodzaju elementy elektroniczne.
  • Poziom 43  
    Trzeba wiedzieć jak działa silnik spalinowy i po co ma te wszystkie 8-12 czujników i jak wpływają na jego prace.
    Body, klima, .... i reszta to logika sterowania.
  • Poziom 39  
    ogorek350ts napisał:
    czy sonda lambda na
    ogorek350ts napisał:
    brak odczytu z immo,
    Ciekawe w jaki sposób i w jakim samochodzie.
  • Poziom 39  
    Pytałem o wpływ sondy na immo a nie na parametry silnika.
  • Poziom 39  
    ogorek350ts napisał:
    Sterownik silnika jest powiązany z UCH i dlatego był problem z IMMO.
    Bredzisz.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Błądzisz bracie, ale nie o tym.

Nauczysz się sam, jak dorwiesz konkretny przypadek zaczniesz szukać informacji jak naprawić ten konkretny przypadek, a jak go spier..... wtedy zapamiętasz na całe życie.

Mówisz że jesteś mechanikiem, skończyłeś szkołę i co wiedziałeś wsio? Czy uczyłeś się na własnej skórze rozwiązując konkretne przypadki i rozważając nad zachowaniem danego podzespołu, rozmyślając nad zależnością jednego od drugiego, zastanawiając się co konstruktor miał na myśli.
  • Poziom 36  
    ogorek350ts napisał:
    Niech Ci będzie, nie udzielaj się więcej w temacie bo nie wnosisz nic dobrego, spędziłem więcej czas nad tym samochodem niż może CI się wydawać..

To może mi pomożesz ? Audi A8 3.0 2008, nie grzeją siedzenia , i nie działa radio .
    Myślałem że to przewody albo bezpieczniki , sprawdziłem już wszystko i lipa . Aż mi się akumulator rozładował to pożyczyłem od kolegi z Fiata Marea . Dalej lipa.
    Pomożesz ?
  • Moderator na urlopie...
    ogorek350ts napisał:
    do niedawna nie zdawałem sobie sprawy że czujnik ciśnienia klimatyzacji ma wpływ Np. na działanie ESP.

To mnie zaskoczyłeś Panie ogorek350ts! Zajmuję się tym kilka lat i do momentu przeczytania tego, co ująłem w cytacie, uważałem się za dobrego... Tymczasem poczułem się jak przedszkolak w pierwszej klasie = zgłupiałem, bo nie wiem o co chodzi! Więc proszę i nalegam, abyś wyjaśnił i opisał (tą bzdurę) dlaczego to napisałeś! Radzę Ci o przemyślenie tego, co chcesz napisać, bo wszystkie układy klimatyzacji, łącznie z elektryką, znam na wylot! Jeśli będzie to kolejna bzdura, zostaną wyciągnięte odpowiednie konsekwencje wobec Twojej osoby!

ogorek350ts napisał:
    Niech Ci będzie, nie udzielaj się więcej w temacie bo nie wnosisz nic dobrego, spędziłem więcej czas nad tym samochodem niż może CI się wydawać..

Miło, że chce Ci się i spędzasz czas/roboczogodziny przy tym samochodzie. Zastanawia mnie jednak fakt, czy "rozumiesz ten pojazd", czyli, czy wiesz co do czego? Nie chcę Cię osądzać, ale nie wydaje mi się. A co do udzielania się we wątku innych userów, to przypominam, że to jest forum i każdy zarejestrowany użytkownik ma prawo tu pisać!
    Napisałeś, że chcesz się uczyć, więc trzymaj się tego i słuchaj innych - tak będzie najlepiej!
  • Poziom 39  
    Ogórek350ts, chyba Cie rozczaruję, ale małe masz szanse aby się tego wszystkiego nauczyć w ten sposób. Tak jak pisze Przemo9826, szkoła, literatura i szkolenia dadzą Ci jedynie suchą, pobieżną teorię, która nie powie Ci jak naprawiać samochody, dzięki nim będziesz jedynie wiedział w ogólnych zarysach jak działają poszczególne systemy, będziesz znał funkcjonowanie elementów i układów elektronicznych, poznasz prawa i równania... ale kiedy podejdziesz do auta będziesz dalej tak samo głupi jak byłeś. Żeby się nauczyć tego wszystkiego co chcesz, musisz uczyć się sam na poszczególnych przypadkach, rozbierać psuć, sprawdzać, gromadzić własne notatki i schematy i trwa to lata, lata, dużo lat... Najlepiej oczywiście by było gdybyś pracował z kimś doświadczonym, kto Cię tego nauczy, jak to zawsze bywało w rzemiośle, gdzie czeladnik na mistrza zapieprza - tylko rzadko kto chce się dzielić z tą wiedzą i hodować konkurenta.
  • Poziom 36  
    ogorek350ts napisał:
    Temat nic nie wniósł w forum więc do USUNIĘCIA.

Tu się mylisz , nawet na forum jest opcja szukaj , archiwum , na forum rzadko trafiają się tematy które niczego nie uczą .

Lekcję nr1 - Samodzielność , zaliczyłeś
  • Admin grupy Samochody
    ogorek350ts napisał:
    Cady 1,9tdi
    Nie działała klimatyzacja i ESP

pierwsze co diagnoza VASEM i nic.. poza brakiem komunikacji z esp.

więc, sprawdziłem klimę okazało się że czujni jest uszkodzony,
    Wymieniłem no i PROSZĘ! klima i ESP działąją.. No ale nie wierzyłem w zaistniałą sytuację więc zamieniłem na stary czujnik i znów nie działa,
    Robiłem tak kilka razy, okazało się że właśnie ten czujnik powodował całkowite wyłączanie ESP.
    No i jakie wnioski? W jakim stopniu i dlaczego czujnik zakłócał pracę ESP?Jak to rozgryziesz to z czeladnika będziesz majster.
    I trochę pokory do kolegów z troszkę większym doświadczeniem to też bardzo pomaga .