Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FR-D710W-042-NA - Kompatybilność falownika i silnika - 110V

mmm-rypin 03 Wrz 2013 11:43 1251 2
  • #1 03 Wrz 2013 11:43
    mmm-rypin
    Poziom 9  

Witam kolegów forumowiczów,

Potrzebuję jasnej odpowiedzi czy falownik będzie współpracował z silnikiem, czy też nie.
    Mam w/w falownik, który podłączam poprzez transformator 110V do naszej sieci. Parametry falownika mogą koledzy znaleźć na zdjęciu poniżej.

Do podłączenia mam także silnik przystosowany do napięć US ( tabliczka znamionowa w załączniku). Problem polega na tym, że jeśli podłączę nieobciążony silnik w podwójną gwiazdę (aby zachować parametry napięciowe), to prąd mierzony wynosi ~3,8A (oczekiwałbym natomiast <1,4A).

Jeśli natomiast do tego samego falownika podłączę silnik przystosowany do napięcia UE (oczywiście w trójkąt), to wszystkie jego parametry są zachowane.

Tak więc jak już pisałem wyżej, czy do tego falownika mogę zastosować silnik przystosowany do napięcia US, podłączony w YY? Jest to bardzo istotne, ponieważ muszę wysłać silnik z falownikiem do USA i nie chciałbym mieć reklamacji, że po kilku tygodniach/dniach/godzinach silnik się spalił. Czy teoretycznie powinno to współgrać?

FR-D710W-042-NA - Kompatybilność falownika i silnika - 110V FR-D710W-042-NA - Kompatybilność falownika i silnika - 110V

0 2
  • Sklep HeluKabel
  • #2 14 Mar 2014 11:13
    1280864
    Użytkownik usunął konto  
  • Sklep HeluKabel
  • #3 14 Mar 2014 21:53
    bonanza
    Spec od Falowników

Wiele falowników jednofazowych europejskich (230V AC) ma zaciski oznaczone L1 oraz L2/N, czyli albo dwie fazy amerykańskie, albo faza+zero Europa.

0