Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bizhub C450 czarny toner zostawia pasek

03 Wrz 2013 11:46 1698 6
  • Poziom 9  
    Witam,

Mam problem z urządzeniem bizhub C450.

Jak drukuje coś w kolorze czarnym to rozmazuje drukowany obraz czy tekst i zostawia proszek na kartce który delikatnie da się zetrzeć. Próbowałem czyścić rolki do których miałem dostęp ale pomaga to tylko na chwile i pomimo czyszczenia wydruk i tak nie jest do końca taki jaki powinien być.

Dodam, że drukując w innych kolorach nie ma takich problemów.

Jeśli ktoś ma jakieś wskazówki co to może być to będę wdzięczny za każdą pomoc.

Pozdrawiam
  • Specjalista - kserokopiarki
    Toner masz oryginał czy tani zamiennik ? Kolejna rzecz to dokładne oględziny zespołu bębna K . Podejrzewam że ten proszek to może być deweloper . Prawdopodobnie ucieka z zespołu bębna.

C.
  • Poziom 9  
    Toner zawsze zamawiam z jednego sklepu i oryginalny. Nigdy nie miałem problemu z tymi tonerami.
    Co masz na myśli mówiąc dokładne oględziny zespołu bębna czarnego ?

Dodam jeszcze, że rano jak drukarka jest wyłączona całą noc to kilka kartek wydrukuje bez brudzenia, a później już za każdym razem jest ten pasek.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Chodzi mi o jego zużycie. Czy był chipowany , czy miał wymieniany bęben i listwe , czy nie zrobił się kożuszek z dewelopera i nie przesypuje się. Warto by podmienić zespół bębna K na inny lub sprawdzić go w innej maszynie.

C.
  • Poziom 9  
    Ja kupiłem ją używaną jak miała około 100 000 przebiegu. Teraz ma 145 000 przebiegu.

Ja jej nie chipowałem, ani nie wymieniałem ani bębna ani listwy.

Co do tonera to wiem, że raz był dosypywany ale teraz już jest kolejny który jest oryginalny i dopiero na oryginalnym to się stało.

Czy ten kożuszek można jakoś wyczyścić z bębna ?
    Jak wyciągnąłem bęben to z tego miejsca gdzie zatyka się dziura podczas wyciągania bębna z drukarki wysypuje się strasznie dużo tonera. Nie wiem czy to jest poprawne zachowanie czy nie.
  • Poziom 22  
    Kolego wydrukuj pełną czarną aplę i zobacz jak ten unit drukuję. To czy był chipowany łatwo sprawdzić czy nr na unicie są te same co zapisane w chipie (do zobaczenie w trybie serwisowym). Mało kto nawet jak sam nagrywa wsad do chipa daje nr unitu.

Ogólnie prawdopodobnie masz jednak ten unit do wymiany. Na pocieszenie powiem Ci że z tych czerech w środku jest najtańszy. Nie baw się w jakieś regenerację bo oszczędność mała a jakość gorsza a do tego tyle może krócej pracować.
  • Poziom 9  
    Problem rozwiązany. Zakupiłem nowy unit czarny i teraz drukuje elegancko.

Dziękuję wszystkim za sugestie i pomoc.

Pozdrawiam