Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

adresowalne diody led - czy to mozliwe?

cat2 03 Wrz 2013 15:29 3411 6
  • #1 03 Wrz 2013 15:29
    cat2
    Poziom 2  

Witam,

jestem poczatkujacy i mam pytanie ktore mnie nurtuje, a nie moge znalezc na nie jednoznacznej odpowiedzi. Chcialbym podlaczyc rownolegle wiele diod, a wlaczac tylko jedna z nich - czy jest to mozliwe? Powiedzmy 10 linii po 10 diod RGB - czego uzyc aby nimi sterowac, tak abym mogl wlaczyc jedna z tych 100 diod? Znam sie na programowaniu, jednak poczatkujacy jestem jesli chodzi o uklady elektroniczne :)

Mam nadzieje, ze wybralem dobre forum aby zadac to pytanie. Jesli moderator uwaza inaczej - prosze o przeniesienie do poczatkujacych lub piaskownicy :) Dziekuje i pozdrawiam,
    cat2

0 6
  • #4 03 Wrz 2013 19:56
    cat2
    Poziom 2  

wydaje mi sie, ze w tych rozwiazaniach trzeba ciagnac osobny kabel do kazdej diody, a ja chcialbym polaczyc je szeregowo, aby nie bylo potrzeby kladzenia tylu kabli... czy cos takiego jest mozliwe?

Zorientowalem sie, ze moglbym podlaczyc sterownik DMX do usb (lub ETH) a do niego driver wielokanalowy - ale do jednego kanalu mozna podpiac tylko jedna diode, prawda?

0
  • #5 03 Wrz 2013 20:34
    Dacomos
    Poziom 33  

Każda z sekcji podłączonych szeregowo ledów będzie sie zachowywała jak pojedyńcza, nie da sie tak połączonych ledów sterować niezależnie.

0
  • #7 04 Wrz 2013 21:19
    keso
    Poziom 12  

W tej chwili jedynym tanim rozwiązaniem są diody zintegrowane ze sterownikiem WS2812. Poszukaj w googlach. W polsce widziałem to na allegro i w sklepie arduinosolutions.

0