Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Asprire 5750G - Karta graficzna , matryca a może sterowniki?

03 Wrz 2013 15:31 1347 2
  • Poziom 8  
    Dziwny problem. Szaleje mi obraz w laptopie, czasem jak sie nim poruszy (laptopem), a czasem nawet jak stoi nieruszany. Mnóstwo różnokolorowych kresek pionowych + zmiejszenie obrazu do ~1/2 matrycy (druga połowa (prawa) szaro-czarna z kreskami). Przechodzi po chwili (raz krótszej, raz dłuższej) lub gdy zacznie się ruszać lekko laptopem (przy za mocnych ruchach pojawia się czarny ekran i trzeba uruchomić ponownie lapka).

Teraz co najważniejsze!! Gdy podłacze laptopa pod HDMI w telewizorze, wszystko jest OK! Mogę nim ruszać na kazda strone, obracować , cudować , a obraz (na laptopie) jest cały czas idealny. Za to na TV pojawia się komuniakt 'brak sygnału' (podejrzewam, że jest to moment, w którym bez HDMI na laptopie obraz wariuje, bo czasami obraz na tv wraca).

NVIDIA Geforce GT 540M i Intel HD Graphic Family - Sterowniki zaaktualizowałem do najnowszej wersji, jednak nic to nie dało.

Jeśli uszkodzona byłaby matryca lub karta graficzna to przecież po podłaczeniu do TV obraz nadalby wariowal - a przynajmniej tak mi się wydaje.

Gdy odpale BIOSa obraz jest OK, jednak gdy ruszam lapkiem na wszystkie strony zdarzają się braki/skoki obrazu z prawej strony (podobnie jak na windowsie, lecz bez linii pionowych i tylko z tej 1 strony)

Proszę o pomoc, Pozdrawiam!
  • Poziom 35  
    gogu napisał:

Jeśli uszkodzona byłaby matryca lub karta graficzna to przecież po podłaczeniu do TV obraz nadalby wariowal - a przynajmniej tak mi się wydaje.

Może się tak wydawać ale raczej nie.

W paru acerach na serwisie miałem takie objawy - w prawie wszystkich była zduszona matryca - pomogła wymiana matrycy.
    W jednym była uszkodzona taśma od matrycy.
    W żadnym nie był uszkodzony układ graficzny.

Kolega sprawdzi na innym kablu hdmi skoro znika obraz na hdmi.
  • Poziom 8  
    Jeśli ktokolwiek się natknął na taki sam problem i szuka tutaj odpowiedzi, której w google brak - to informacja dla niego!

Problem rozwiązany ! Po dość sporym czasie (ale jak to mowia lepiej pozno niż wcale). Ogolnie problem się coraz bardziej nawarstwiał, aż padło całkowicie.

Winna jest płyta główna. Po długich dochodzeniach okazało się, ze uszkodzony był laminat płyty. Pomogła wymiana płyty na inną - laptop śmiga jak szalony.

Próbowana również regeneracji (poniekąd reballingu) układu graficznego - odnowienie połaczen pomiedzy karta graficzna a plyta - niestety nie dało to żadnego efektu.

Pozdrawiam. Temat do zamkniecia. Mam nadzieje ze komus sie przyda.