Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PS3 - Brak sygnału po podłączeniu przez hdmi.

03 Wrz 2013 15:40 18609 12
  • Poziom 6  
    Sprawa wygląda tak. Od paru miesięcy jestem posiadaczem PS3, ale grałem na starym telewizorze połączeniem composite. Wczoraj kupiłem nowy tv (nie wiem czy to ma znaczenie ale na wszelki wypadek podam model: LG 50PN6500). Podłączyłem konsolę i wszystko działało idealnie... przez jakieś 15 minut. Nagle ekran zrobił się czarny a głośniki zaczęły charczeć. Coś pogrzebałem przy kablu i pojawił się obraz ale strasznie przerywał. Stwierdziłem że zresetuje konsoli ustawienia przez przytrzymanie przycisku włączania. I niby pojawił się ten komunikat o wykryciu urządzenia hdmi, ale po zatwierdzeniu go był tylko czarny ekran. zresetowałem wtedy tv i jeszcze raz zresetowałem konsoli ustawienia. Wtedy po zatwierdzeniu komunikatu wykryciu hdmi telewizor pokazywał "Brak sygnału", albo "Nieprawidłowy format" i po jakimś czasie włączało się menu główne PS3, ale nie w rozdzielczości HD. Próbowałem też zmieniać rozdzielczość w ustawieniach, ale za każdym razem wracało do rozdzielczości 576p.

Co może być uszkodzone? Co mogę z tym zrobić?

Edit: Kabel nie jest raczej uszkodzony, bo tym samym kablem podłączam telewizor do dekodera i wszystko działa jak trzeba.
  • Poziom 16  
    Nie masz możliwości ustawienia rozdzielczości 720P w trybie niestandardowym?
  • Poziom 6  
    Możliwość mam, ale jak to robię, to i tak po paru sekundach czarnego ekranu wraca do 576p :|
  • Poziom 16  
    thegreatshu napisał:
    Możliwość mam, ale jak to robię, to i tak po paru sekundach czarnego ekranu wraca do 576p :|

Wyglada na to że TV nie obsługuje rozdziałki HD... W co nie chce wierzyć.

Wybierz sie do jakiegos znajomego co ma tv z wejściem HDMI i sprawdź czy da konsola obraz w 720p :)

Ogólnie dziwne rzeczy z ta konsola :))
  • Poziom 6  
    Telewizor musi obsługiwać HD, bo tak jak napisałem w pierwszym poście przez pierwsze 15 minut po podłączeniu konsoli wszystko działało w 1080p :) Podłączałem też laptopa i też wszystko działało w full hd, telewizja tak samo.

Spróbuję później na innym tv.
  • Poziom 6  
    Podłączyłem dzisiaj konsolę do innego telewizora (z rozdziałką 720p) i wszystko działało tak jak powinno. Więc z konsolą jest wszystko ok. Pozostaje kabel i telewizor...
  • Poziom 1  
    Mam ten sam problem. Udalo Ci sie cos na to poradzic?
  • Poziom 16  
    Nic w tej materii się nie poradzi sygnał z HDMI jest sygnałem kodowanym niestety zdarza się że niektóre telewizory "nie dogadują” się z konsolą sam miałem kiedy takiego "SZAJSUNGA"
  • Poziom 8  
    Obawiam się, że mam ten sam problem...
    Dziś dotarł do mnie TV PHILIPS 32PFL3188H i próbowałem go podłączyć do ps3 (resetując wcześniej ustawienia video) i.. brak sygnału. Dodam, że na codzień konsola była podłączona do innego tv (też przez hdmi) i wszystko śmigało aż miło.

Co doradzacie? Wypróbować inny kabel hdmi? A może scart?

Edit: wygląda na to, że kabel HDMI jest ok, gdyż podłączyłem nim TV i laptopa - wszystko działa bez zarzutu.. Wygląda na to, że problem jest po stronie TV i konsoli.. Ale jak go rozwiązać?
  • Poziom 16  
    Jezeli tv nie dogadał sie z konsola to niestety został tylko chinch pamiętać należy ze sygnał analogowy należy podlaczyc jakościowo dobrym kablem
  • Poziom 8  
    Analogowy (scart) dziala dobrze. No ale nie po to kupowalem TV FullHD, by grac na scarcie... Aktualizacja softu TV tez nic nie dala. Chyba jedynym rozwiazaniem jest zwrot TV...
  • Poziom 20  
    Może i to banalna podpowiedź, ale jak poszedłeś do znajomego z konsolą i było ok, to nie znaczy, że zabrałeś również ze sobą kabelek HDMI. Ja bym obstawiał na ten kabel, bo HDMI ma w sobie kilka par przewodów odpowiadających za różne tryby wyświetlania. Komputer może używać innych żył niż konsola i dla tego działa, chociaż może być też wina telewizora tak jak ktoś wspomniał wcześniej. W każdym razie kabel kosztuje 20zł a Tv ? Jeszcze gdyby wszystkie sposoby zawiodły to masz do PS3 kabel Komponent, nie mylić z AV. Na nim musi chodzić a jakość też wyciągniesz zadowalającą.
  • Poziom 8  
    Ok, po niemal całym dniu testowania na różne sposoby całkiem przypadkowo odkryłem powód. Był to kabel HDMI. Podczas kolejnego uruchamiania konsoli ta "zaskoczyła", ale obraz pojawiał się i znikał. Okazało się, że kabel HDMI musiał być uszkodzony, co było tym dziwniejsze, że na innych sprzętach działał do tej pory dobrze. Niemiej jednak kupiłem nowy HDMI i teraz wszystko działa jak powinno.