Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pomoc przy doborze głośnika

michcio16 12 Mar 2005 18:28 912 8
    michcio16
    Level 12  
    Witam szukam głośnika conajmniej 100 wattowego 90db do 65 żł. Jaki głośnik polecacie myślałem o lw 1000. Ale słyszałem ,że nie jest za dobry co wy polecacie ?90db - ponieważ mam słabego wzmaka 2*40 watts.

pomóżcie:)
    Kłosiol
    Level 29  
    siemka
    co ty chcesz kupic za 65 zl.....jedynie to tylko Alphard, moze jakis STX, ale one raczej nie mają 90 db. Widzialem na giełdzie Lw 1200 za 70 zloty a one są lepsze od Lw 1000.
    Mozesz też zobaczyć glosnik o nazwie Extreme Devil, ale to juz twój wybór
    Napisz moze jaka srednica. to moze starczy na jakąs Tesle :D:D:D

Ps domyslam sie ,ze to ma być na suba ??
    michcio16
    Level 12  
    To ma być do kolumny 3 drożnej. średnica obojętna , jeszcze nie mam zrobionych obudów. Poprostu stx 27/150/SS ma tylko 86db to chyba będzie cicho grało na 2*40watts
    ZoLT
    Level 17  
    Oczywiscie ze STXA!!!!!!!! Nie kupuj Alpierdow, patrz na STX-y, dobrze Ci radze. za ta cene tylko STX.
    Mam nadzieje ze dobrze wybierzesz. Pozdrawiam

Dodano po 39 [sekundy]:

Ale STX-y nie maja 90 dB zapomnialem dodac tylko ok 87, no ale... i tak wybralbym STX-a niz alpierda...
    zlotnik
    Level 16  
    zolt ma racje ja chcesz dobry tani głośnik to tylko stx albo tesla napewno nie alfard ,888 czy inny syf :P
    ZoLT
    Level 17  
    Slyszalem kilka STX-ow i przy dobrze dobranej obudowie potrafia zagrac... wiadomo to nie jest to co glosnik za 400 zl :D Ale za ta cene to naprawde oplacalne :)
    michcio16
    Level 12  
    nom głośniki już wybrałem stx : gdn-27-150-8-SS , GDWT-9-150-8-PJ i GDM-17-150-8-SS . Jak będzie słabo to będe się uczył robić wzmacniacze:) Wyliczyłem ,że obudowa powinna mieć 60 litrów. I nie wiem czy zastasować do nich bass reflex ? co wy myślicie?
    ZoLT
    Level 17  
    Zalezy jakiego basu oczekujesz, jesli chcesz nizszego to B-R.
    Kłosiol
    Level 29  
    Jak sie okaze ,ze ten twoj wzmak jest za slaby to zrób sobie na Tda 7294 np 2 x 80. Oczywiscie moze miec wiecej, ale przy duzych znieksztalceniach .
    Koszt wykonania 1 kanału to ok 50 zl (kit w sklepie tyle kosztuje, w moim przypadku niecale 25 zl bo zrobilem sam plytke i reszte).

A zasilacz: trafo np 2 x 28 / 250 watt --60-70 zl (jesli glosniki maja 8R)
    mostek 25 A ---5zl
    kondy minimum 2 x 4700 --10 zl
    ceny sa orientacyjne , bo niektore rzeczy kupisz taniej...:D:D:D
    narka pozdrooooo:D:D:D:D:D: