Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

audi a3 8L 1,9TDI 90KM - Praca wiatraków wentylatora

Casias 03 Wrz 2013 17:08 2700 2
  • #1 03 Wrz 2013 17:08
    Casias
    Poziom 7  

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć jak powinna wyglądać prawidłowa praca wiatraków wentylatorów? Jest mały i duży, jeden od klimy a drugi zapewne od chłodnicy silnika, ale który jest który? I jak powinny się załączać?
    Dodam, że u mnie w audi zaraz po odpaleniu silnika (zimnego) po postoju załącza się ten duży,i pracuje wraz z silnikiem, myśle,że coś jest nie tak, gdyż mając to auto 3 lata już 3 razy wymieniałem ten wentylator, co jak dla mnie nie jest normalne. Podejrzewam, że mały jest od klimy i z tego co mi wiadomo to wraz z nią powinien pracować, a ten dużo dopiero jak silnik osiągnie 90 stopni. A jest na odwrót.

• #2 03 Wrz 2013 17:25
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Oba wentylatory powinny pracować razem.
    Każdy z nich ma 2 biegi.
    Jeżeli teraz działa tylko duży to pewnie mały jest uszkodzony.
    Skoro duży działa zaraz po włączeniu silnika to możliwe uszkodzenie sterownika wentylatorów (chyba że włączona jest klima to wtedy mają oba chodzić).

• #3 24 Wrz 2013 17:50
    Casias
    Poziom 7  

Z tego co się dowiedziałem od ludzi zajmujących się A3, to duży wentylator załącza się od razy po uruchomieniu silnika gdy włączona jest klima, natomiast mały załacza się dopiero wtedy gdy ten duży "potrzebuje" wsparcia. Podczas gdy klimatyzacja jest wyłączona, wentylatory załączają sie dopiero gdy nastąpi taka potrzeba.

Pozdro.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo