Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra III Kombi/2010 - Dziwnie działający klakson w kierownicy multimedialn

03 Wrz 2013 17:58 3516 2
  • Poziom 9  
    Witam!

Posiadam Opla Astra III Kombi z 2010 roku. Kiedy chcę włączyć klakson to przy działającym radiu powiększa się głośność radia. Pokrętło którym mogę z kierownicy ściszać i pogłaszać radio potrafi je tylko ściszyć kiedy kieruję je ku górze ( a nie dole jak logika nakazuje ).

Kierownica jest multimedialna.

Nie chodzi mi o poradę jak samemu to naprawić ( nie znam się na takich rzeczach i nie chcę ryzykować powiększenia awarii ) ale chętnie dowiem się z czym mogę mieć do czynienia i ile ( szacunkowo ) może kosztować naprawa.
  • Poziom 21  
    Kolego poczytaj na Opel Astra Klub Polska. Najprawdopodobniej występuje u Kolegi problem z modułem CIM. Wiele osób ma z tym problem. Była akcja naprawcza w Oplu ale niestety tylko do grudnia 2012. Teraz już tylko odpłatnie. Koszt powala. Czytałem różne możliwości. Ja proponuje przyciemnić wyświetlacz i zegary i spróbować jak wtedy będzie się zachowywał klakson i rolka - mi to pomogło. czytałem także iż pomaga przeczyszczenie i przelutowanie styków w CIMie . Opel zakładał jakieś słynne opaski na CIM które miały pomagać. Zaznaczam iż nie jestem mechanikiem ani elektronikiem i wiedze czerpie z różnych forów. Pozdrawiam. J
  • Poziom 9  
    Dziękuję za odpowiedź.

Już rozwiązałem swój problem. Otóż najpierw ściemniłem wyświetlacz i zegary na max. , potem ustawiłem kontrast na -12 i klakson zaczął działać. Potem ustawiłem ustawienia do poprzednich i klakson dalej działa.