Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TH-37PV80PA - uszkodzona płyta gł. TNPH0711 (TXN/A1BSUE)

03 Wrz 2013 18:28 4875 7
  • Poziom 15  
    Witam, jak w temacie ponieważ kupno płyty TNPH-0711 (TXN/A1BSUE) JP-TP3 jest prawie niemożliwe proszę o podpowiedż - jaki mogę zastosować zamiennik ?
    Wszystkie sklepy domagają się pełnej symboliki, z każdą literką cena rośnie a na koniec dowiaduję się że w/w płyty nie ma na stanie :)
  • PCBway
  • Spec od monitorów
    Na ebay" jest/było ich trochę TNPH0711 ,ale cena od 50Ł...do nówki za 90Ł. !!!

Cytat:
    TH-xxPV8 wchich uses TNPH0711 is similar to the TH-xxPX80U, which uses the TNPH0716 main board.
    Each model had a version of the board with different firmware, which was determined by a hardware suffix on the board
    Even in the newer 2011 models, Panasonic had to exchange the main board for firmware problems.

"Padały" porty HDMI
  • PCBway
  • Poziom 15  
    Dodam, tv "padło" po burzy, przepięcie zniszczyło dekoder kablówki i po HDMI uszkodziło płytę (odbiornik był wyłączony z gniazda 230V). W menu serwisowym tylko pierwsza pozycja podświetlona na czerwono- "ng".
    Pytałem o "tą" płytę - różni się paroma "literkami" i nie potrafią odpowiedzieć czy może być zamiennikiem.
    Sprowadzenie "orginału to koszt 800zł - lekka przesada :)
    Płytę z linku o "deko" innych oznaczeniach -zamówiłem, poinformuje o efektach.
  • Poziom 10  
    greg095 napisał:
    Płytę z linku o "deko" innych oznaczeniach -zamówiłem, poinformuje o efektach.

Mam podobny problem z dopasowaniem zamiennika modułu TXN/A1RWTE do TV Panasonic TH-42PV8P, dlatego jestem zainteresowany informacją czy udało sę
    Tobie dopasować ten moduł, który zakupiłeś.
  • Poziom 15  
    Niestety , po miesiącu przesyłania, sprawdzania i próbie naprawy mojej płyty - telewizor zarasta kurzem. Panasonic "postarał się" żeby nie można było dopasować zamiennika, ponoć wszystkie telewizory sprowadzane "na części" mają uwalone płyty główne ( tak przynajmniej tłumaczy serwis).
    Odwiozę tv do serwisu firmowego - i jeżeli naprawa będzie kosztowała ponad 500 zł
    to leci na złom.
    Swoją drogą "wojna żarówkowa" (chodziło o prace firm skierowane na to żeby sprzęt padał zaraz po gwarancji) trwa nadal :)
  • Poziom 26  
    greg095 napisał:

Swoją drogą "wojna żarówkowa" (chodziło o prace firm skierowane na to żeby sprzęt padał zaraz po gwarancji) trwa nadal :)

Plotki jakieś.

Co takiego się na niej uszkadza, że nie da się naprawić - procesor ?
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    This module is used but 100% working A PCB for 37" PANASONIC TH37PX80B ONLY

The PANASONIC part number is TZTN01RSTD

White label no TXN/A1RSTD

Numbers on pcb TNPH0711 this is pcb no only for ref

Czyli opis TNPH0711 to opis uniwersalnej płyty ....dla róznych Panasoniców.
    Po dodaniu pewnych elementów ...firmware tworzy dopiero właściwy egz. Main (nam potrzebny0
    Ważne sa :
    TXN/A1xxx

Zobacz to: Panasonic Main AV PCB board TNPH0711, TXN/A1BSUE
    Link_Cena brutto: 280,00 zł