Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SATA, RAID, XP. Nie widać dysku w Mój komputer.

12 Mar 2005 18:45 8671 8
  • Poziom 15  
    Mam dysk WD 160 GB Caviar SE SATA podłaczony do płytki Gigabyte 8IK1100 v2, 2xSATA. Do tej płytki ma tez podłaczony zwykły dysk WD 80 GB, na którym mam system WIN XP i na którym aktualnie paracuje. Po podłączeniu dysku wyskakuje: "Znaleziono nowy sprzęt, Kontroler RAID". Zainastalowłem sterownik, który pobrałem ze strony producenta płyty głównej. I co dalej, wchodze w "Mój komputer" i dysku nie widać. W biosie jest widoczny. Co trzeba jeszcze zrobić?? Chciałbm podzielić ten dysk na 2 partycje i zainstalowac tam WIN XP z SP2.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    powinieneś mieć sterowniki do SATA na dyskietce 1,44 i te są potrzebne przy instalacji XP na nowym dysku - na początku instalacji wrzuć dyskietkę 1,44 i jak zapyta o inne sterowniki wciśnij F6 i potem zatwierdź przy instalacji - wcisnij "S" tu masz te sterowniki jakby co - rozpakuj na dyskietkę
    powodzenia
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    dbd, wybacz idiotyczne pytanie: a jakim cudem w oknie "Mój komputer" masz zobaczyc dysk, który nie ma założonych partycji?
  • Poziom 15  
    Partycje chciałem założyć ale podczas instalacji nie było widać dysku bo nia zainstalowałem sterowników. Masz racje dysk bez partycji nie jest widoczny :D:D:D :please: :please: :please: :please:

Wytłumaczcie mi jeszcze jedno sterowniki RAID daje podczas instalacji windowsa a sterowniki SATA kiedy?

Oba musze mieć na dyskietkach???
  • Spec od komputerów
    to w uruchom wpisujesz "compmgmt.msc" (zarzadzanie komputerem), wybierasz magazyn, i w zarzadzaniu dyskami masz program do partycjonowania.
  • Poziom 22  
    musisz podać sterowniki SATA podczas instalacji XP, RAID-a masz widocznego w "biosie dla raida" (zaraz po starcie i po zobaczeniu dysków ATA) masz jeden dysk i nie zrobisz raida chyba że z dwóch różnych dysków w abitach wchodzisz ctrl+H lub I itp
    Chyb że chcesz bawić się w raida pod windą - nie polecam
    pozdrawiam
    0
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    stan000 napisał:
    musisz podać sterowniki SATA podczas instalacji XP, RAID-a masz widocznego w "biosie dla raida" (zaraz po starcie i po zobaczeniu dysków ATA) masz jeden dysk i nie zrobisz raida chyba że z dwóch różnych dysków w abitach wchodzisz ctrl+H lub I itp
    Chyb że chcesz bawić się w raida pod windą - nie polecam
    pozdrawiam

przecież nie mówi że chce tworzyc macierz dyskową
    jest rajd1,2,....
    podziwiam pomysłowość ludzi świadomie robiacych sobie na złość :sata.ata.rajd,-pewno jeszcze przejściówki- a potem lament o zykłą instalkę
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    do jannaszek: i jeszcze według delikatnej sugestii RAID na dwóch różnych dyskach. Będzie bosko!
  • Poziom 15  
    to jest rozwiązanie problemu :arrow: wrzucam te pliczki na dyskietke i przed instalka windy w odpowiednim momencie delikatnie z lekką nutką dekadencji wciskam klawisz F6 i instaluje sobie sterowniczek :*

stan000 napisał:
    powinieneś mieć sterowniki do SATA na dyskietce 1,44 i te są potrzebne przy instalacji XP na nowym dysku - na początku instalacji wrzuć dyskietkę 1,44 i jak zapyta o inne sterowniki wciśnij F6 i potem zatwierdź przy instalacji - wcisnij "S" tu masz te sterowniki jakby co - rozpakuj na dyskietkę
    powodzenia

kolejny temat do zamkniecia :D

pozdro :*