Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford mondeo 2.0 DTCI - nie chodzi wentylator chłodnicy i klima

decybelgrzela 03 Sep 2013 19:19 11724 1
    decybelgrzela
    Level 16  
    Witam
    Panowie mam problem autko to mondeo 2007r 2.0dtci
    Nie chodzi wentylator chłodnicy jak i klima się nie włancza
    Diagnostyka wykazała błąd w sterowniku silnika P0691 w samej klimie zero błędów.
    Na panelu klimatronika zapala się AC ON czasami klima zacznie mroziś ale pochodzi sekund pare i sie wyłancza a podczas jej pracy nie chodzi wentylator dmuchawy i domyślam sie ze czujnik ciśnienia w układzie czynnika rozłacza sprezarke.
    Wentylator ma zamontowany sterownik na obudowie i na wejsciu tego sterownika są dwa kable grube + i - oraz cienki sterujący fioletow. Napięcie jest oraz masa na grubych przewodach na cienkim zero volt.
    rozprułem wiązke od sterownika wentylatora do sterownika silnika i sprawdziłem kabel na przejście( ponizej 1 oma) oraz czy nie ma jakiś przetarć wszystko wydaje sie być ok.
    Dodam ze po wykasowaniu w/w błędu klima odpali na chwile poczym sie wyłancza i ponownie wyskakuje błąd P0691 czyzby uszkodzonybył sterownik silnika i nie podaje napiecia na sterownik wentylatora chłodnicy??
    Moze ktoś powiedzieć jak sterowany jest ten sterownik wentylatora plusem masą czy jakoś cyfrowo??
    Da sie go sprawdzić na stole??
    Znalazłem troche postów z taka usterka ale w większości uszkodzeniu ulegała wiązka a u mnie to jest ok :(
    Bardzo bym prosił o rade w tej sprawie
    Pozdrawiam
    żałosna udręka
    Level 33  
    Sterowany cyfrowo. Włączysz go diagnoskopem na samochodzie. Kiedyś wymieniałem i pamiętam, że w jednym czarny był minus, a w drugim już nie. Podłączyłem odwrotnie ale się nie uszkodził o dziwo. W środku to właściwie silnik krokowy.