Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Galaxy Mk1 - Naprawa skrzyni biegów - zdjęcie kół zębatych 3. i 4. biegów

03 Wrz 2013 21:08 7290 5
 • Poziom 13  
  Witam. Próbuję wymienić w Ford Galaxy z 1996r. synchronizator 2. biegu jednak nie mogę ściągnąć kół zębatych 3. i 4. biegu. Koła zębate były zabezpieczone przez pierścień, po jego zdjęciu założyłem duży ściągacz, kręciłem z maksymalną siłą, nacisk jest bardzo duży a koło zębate nie drgnęło ani o milimetr. W jaki sposób je ściągnąć? To pierwsze koło jest ciężko zdjąć a spodziewam się że z kolejnym będzie jeszcze gorzej. Dodam zdjęcia abyście widzieli jak to wygląda.

  Ford Galaxy Mk1 - Naprawa skrzyni biegów - zdjęcie kół zębatych 3. i 4. biegów Ford Galaxy Mk1 - Naprawa skrzyni biegów - zdjęcie kół zębatych 3. i 4. biegów Ford Galaxy Mk1 - Naprawa skrzyni biegów - zdjęcie kół zębatych 3. i 4. biegów
 • Pomocny post
  Poziom 30  
  Musisz to potraktować temperaturą , 270 stopni wystarczy. Ja robię to na prasie żelazo trzeszczy ale schodzi bez uszczerbku. Przy ponownym montażu koło musisz podgrzać samo wpadnie.
 • Poziom 13  
  Podgrzewałem palnikiem do zbliżonej temperatury palnika i to nie pomogło. Poza tym czy następne koło również się tak cięzko ściąga? Bo jeśli tak to z tamtym będzie jeszcze gorzej bo jak widać na zdjęciu nie da się tam zahaczyć ściągacza.
 • Pomocny post
  Admin grupy Samochody
  Kładziesz wszystko na prasie.Największym kołem zębatym do dołu(na tym kole opierasz) i wciskasz wałek.Czyli wałek spada pod prasę koła zębate zostają na prasie.
 • Poziom 38  
  Mortassi napisał:
  Podgrzewałem palnikiem do zbliżonej temperatury palnika i to nie pomogło.

  Grzejesz samo koło, wałek pasowałoby chłodzić. Wymaga wprawy i wyczucia, przegrzane koło zębate możesz śmiało wyrzucić, aby uniknąć ponownej naprawy skrzyni w krótkim czasie. Raczej idź za radą kolegi T5.
 • Poziom 13  
  Tak, wiem że z grzaniem nie mogę przesadzić bo materiał może stracić właściwości. Ściągnąłem jednak na prasie a zamontowałem u siebie bez użycia prasy - nie było źle. Dzięki wszystkim za pomoc.