Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blokada połączeń na kod. Wysokie rachunki. TP S.A.

12 Mar 2005 19:03 879 4
  • Poziom 15  
    Witam! Odnośnie wysokich rachunków...tepesa doradza blokadę połączeń na tzw. kod,ma to chronić przed pajęczarzami...tak sobie myślę że kod przed połączeniem wybieramy przecież w systemie dtmf (tonowym) a więc pajęczarz ma szansę go spokojnie przechwycić podłączając do lini np. przystawkę caller id,na wyświetlaczu zobaczy wtedy nasz kod.. mam rację?
  • Poziom 33  
    dambonet napisał:
    Witam! Odnośnie wysokich rachunków...tepesa doradza blokadę połączeń na tzw. kod,ma to chronić przed pajęczarzami...tak sobie myślę że kod przed połączeniem wybieramy przecież w systemie dtmf (tonowym) a więc pajęczarz ma szansę go spokojnie przechwycić podłączając do lini np. przystawkę caller id,na wyświetlaczu zobaczy wtedy nasz kod.. mam rację?

jak nazwa wskazuje caller id jest to przystawka do identyfiksacji osoby dzwoniacej.....ale sa tez takie ktore maja wejscie linii i zejscie i ktore maja funkcje powtarzania wybieranych numerow no i ktore oczywiscie pamietaja te wybierane numery do 10 lub 20 sam kiedys taka mialem....no i wtedy gdy pajak zkrosuje sobie taka przystawke na wejsciu z glowicy a na wyjsciu podlaczy twoja instalacje to ma jak na dloni co krecisz....hmmm tylko sie jak jemu bedzie sie chcialo czekac na ciebie raczej bedzie szukal szybkiego dzwonienia i spadania chyba ze komus zalazles za skore i chce cie udupic rachunkiem wiec zalecam spanie w piwnicy i zalozenie alarmu na szafe kablowa.....

pozdrawiam

oscar2000
  • Poziom 10  
    Są dostępne w sprzedaży aparaty telefoniczne, które po wybraniu odpowiedniej opcji mogą blokować intruza przed dostępem do twojej linii.
    Sposób bardzo prosty, w momencie podłączenia obcego aparatu twój zaczyna generować błędny numer, co u uniemożliwia wybranie jakiegokolwiek numeru.
  • Poziom 15  
    Są przystawki i telefony które identyfikują w FSK i DTMF. Także pająk po wpięciu może widzieć co wybierasz pod warunkiem że wybierasz kod bardzo szybko np. z radiala, bo jeśli robisz większe przerwy to tel identyfikuje każdą cyfrę jako kolejny numer albo fiksuje.
    A co do funkcji "antypirat" to wystarczy że pająk odetnie linię "z twojej strony" i ma problem z głowy.

pozdr
  • Poziom 15  
    No właśnie bawiłem się taką przystawką i po podłączeniu jej do lini na wyświetlaczu pokazywała dokładnie to co jest wybierane na klawiaturze telefonu,łącznie z "gwiazką i płotkiem" i co ciekawe czas włączenia zegarka był około 10sekund! także powolne wybieranie sekwencji na klawiaturze odpada :-(